Komputer nie chce się uruchomić

(nezu) #1

Witam.

Włączyłem komputer i okazało się, że pomimo startu wentylatorów ekran pozostał czarny. Głośniczek piszczy długim, powtarzającym się sygnałem tak, jakby pamięć była uszkodzona. Podmieniłem obie kości na nowe i znów to samo. Zasilacz został sprawdzony i też bez rezultatów. Na koniec wyjąłem procesor (Sempron S754), wygląda na sprawny. Podmieniłem procesor na inny i też bez rezultatu. Co może być przyczyną niewłączania się komputera? Czyżby padła płyta główna? Dodam, że płyta to MSI K8N Neo3 z Biosem Award i sprawdzając po beep kodach wychodzi, że to błąd pamięci. Proszę o pomoc.

(Veers) #2

Wyjmij kartę grafiki, i napisz czy nadal tak samo piszczy. (jeśli tak - to odpowiedź sama się nasuwa ...)

(Pharun) #3

Może chodzić o błąd pamięci na karcie graficznej - gdyby to była tylko pamięć to zobaczył być chociaż początkowy ekran rozruchu kompa. Albo pamięć na grafice, albo sama grafika. Chociaż sprawdź jeszcze jedną rzecz - wyjmij kartę graficzną i włóż jeszcze raz - mojemu bratu się ostatnio poluzowała i też odstawiała taką szopkę.

(nezu) #4

Po wyjęciu karty graficznej niestety jest to samo.

(Veers) #5

W takim razie POST zgłasza problem z jednym z następujących testów:

test rejestrów procesora

sprawdzenie sumy kontrolnej BIOSu

test sterownika klawiatury

test zegara systemowego

sprawdzenie dostępu do bazowych 64 Kb pamięci

test pamięci cache

test sprawności baterii systemowej

test karty graficznej

Osobiście stawiam na uszkodzoną kartę graficzną.

(nezu) #6

Veers ok, ale dlaczego w takim razie po wyjęciu karty graficznej i zamontowaniu innej jest to samo? To chyba nie to, ale dzięki za pomoc.

(Veers) #7

Dlatego napisałem że: "ja obstawiam". Ty zaś powinien mieć nadzieję że to karta graficzna, ponieważ jeśli to nie ona (co sprawdziłeś) - a i pamięci wykluczyłeś - to masz awarię albo płyty głównej, albo procesora.

(Gural7) #8

Wyjmij karte graficzną i odpal komputer i wsłuchuj się czy głośnik zapipczy inaczej,potem tak samo z pamięciami,jak się nie zmieni dzwięk czyli według mnie płyta główna,procesory naprawde mało kiedy się psują.

(Bogdangryko) #9

nie mogę wyłączyć komputera pomocy! !!

(Darek130283) #10

płyta główna ci poszła raczej mialem to samo dwa dni temu.okazało sie ze płyta.