Komputer nie chce się w pełni uruchomić - nietypowy problem

Witam. Jestem nowy na dobreprogramy.pl i chciałem się z wami na początku przywitać. Na co dzień siedzę na forum od PCformat, aczkolwiek problem, który im przedstawiłem był lekko mówiąc za trudny… :slight_smile:

Mam laptopa Dell Inspiron 7720 (UEFI) z i5 3210-M 12 GB RAM i 500 GB Pamięci (SATA) Windows 8. Dziś rano komputer włączył się bez problemu wyłączyłem go normalnie, ale po południu po włączeniu pojawił się jak zwykle na początku napis “Dell” a potem był czarny ekran. Po wciśnięciu f12 pojawia się pusty pasek ładowania na dole i napis “f12 boot options” w dolnym prawym rogu (po wciśnięciu nic się nie dzieje). Myślałem pierw, że nawalił dysk, ale po wciśnięciu f2 podczas gdy na ekranie jest napis “dell” komputer widzi dysk. Macie jakieś pomysły co to może być? Komputer jest na gwarancji (jest plomba na dole, więc nie chciał bym go rozkręcać). Pytam się was, bo jak to będzie coś “niegroźnego” to oddam go do zwykłego serwisu na mojej ulicy, ponieważ lapek ten jest dla mnie niezbędny.

PS: Nie mam Windowsa 8 na płycie, bo jak chciałem go nagrać to wyskoczył jakiś błąd pod koniec i od tej pory nie próbowałem ponownie :slight_smile: Moja wina…

Cześć,

próbowałeś zostawić laptopa na ~20 minut? Czasem tak bywa, że po jakichś instalacjach aktualizacji system bootuje dużo dłużej. Nie pamiętam czy w Windows 8 da się wejść do menu naprawy przez F8, ale spróbuj

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Hej.

Jeżeli laptop nie jest uszkodzony mechanicznie i przez np. zalanie go jakimś płynem to polecałbym oddać do serwisu producenta.