Komputer nie chce się włączyć

(Sylnok7) #1

Cześć.

Tydzień temu stawiałem system. Po dwóch dniach komputer nie chciał się włączyć, instalowałem dużo programów i myślałem, że to przez to. Zrobiłem przwyracanie systemu i ruszył. Ale teraz mam znów to samo - przy właczaniu kompa, cały czas restartuje w momencie gdy uruchania się system. Dziś udało mi się go uruchomic awaryjnie i po przywracaniu systemu do ostatniego dobrego logowania.

Czy ktos wie może co jest nie tak i jak to naprawić.

Dzięki za wszystkie rady

(Seba86mu) #2

Co przez to mamy rozumieć ?

Nacisnąłeś przycisk POWER i nic poza tym się nie działo ? Czy system się wygrywa ? Opisz to dokładniej.

Sprawdź temperatury podzespołów i wklej odczyt napięć z programu EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik). Temperatury możesz również sprawdzić w BIOSIe.

Podaj konfigurację sprzętową (procesor, karta graficzna, pamięć RAM).

Sprawdź, czy wewnątrz obudowy działają wszystkie wentylatory (procesora, zasilacz, ewentualnie karta graficzna).

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc, np. CODEGEN 300W)

Jeżeli nie wiesz, to zajrzyj do wnętrza obudowy i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu.

(Kolo98718) #3

Ja mam taki problem!!

Zakupilem sobie poszczegolne podzespoly

• procesor - intel C2D E8200

-plyta gl. - gigabyte ga-p35-s3g

-ram- kingston 2x1gb 1066

-karta graf- ASUS EN8600GTS 256 DDRIII

-zasilacz I-BOX 400W

problem jest taki po zmontowaniu komputera włączam i na ekranie czarno komputer pracuje jednostajnie nie wim co sie dzeje. Zauważyłem ze nie jest podpięte zasilanie ATX_12V 4-pin to zgasiłem i podpoiłem i znów włączam a on startuje i gaśnie startuje i gaśnie i tak w kolo CO SIE Z TYM DZIEJE TAKIE MOJE PYTANIE. PROSZĘ O OPD!!

Damian!!

(Cosik Ktosik) #4

Czytaj instrukcję ASUS EN8600GTS, tam jest, że zasilacz musi mieć moc przynajmniej 450W. Procek też swoje potrzebuje.

Najprawdopodobniej działa zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe zasilacza i wyłącza komputer na sekundę, po czym próbuje go uruchomić ponownie.

(Kolo98718) #5

Czyli najlepiej jaki zasilacz???

(Seba86mu) #6

Na przykład OCZ StealthXStream 500W, bądź CoolerMaster eXtreme Power Plus 460W.

Zajrzyj również TUTAJ.

(Kolo98718) #7

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest to na 100% zasilacz

(Seba86mu) #8

Opisany przez Ciebie problem wskazuje na zasilacz, lecz 100% pewności nie ma.

Tak, czy inaczej zasilacz jest do wymiany. Do takiego sprzętu potrzebny jest porządny zasilacz pewnej firmy.

Spróbuj jeszcze zresetować BIOS płyty głównej.

Wyciągnij bateryjkę z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer.

P.S. Podłączyłeś przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej ?

(Kolo98718) #9

Tak podłączyłem. Jeszcze pożyczę od kolegi jakiś zasilacz 450W i zobaczę czy na nim wystartuje.

(Seba86mu) #10

Dobry pomysł, tylko żeby nie był to zasilacz z czarnej list zasilaczy nr 1, lub czarnej listy zasilaczy nr 2 :wink:

Dodatkowo zajrzyj tutaj: Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy.

(Kolo98718) #11

No wiem ale on ma Modecom 450W. To jest dobry zasilacz.

(Cosik Ktosik) #12

Dobry zasilacz, możesz podłączać.

(Seba86mu) #13

Jeżeli to MODECOM MC , to dobrze, ale jeżeli MODECOM FEEL , to niestety to złom.

(Kolo98718) #14

to jeszcze dopytam