Komputer nie chce się włączyć

Cześć.

Tydzień temu stawiałem system. Po dwóch dniach komputer nie chciał się włączyć, instalowałem dużo programów i myślałem, że to przez to. Zrobiłem przwyracanie systemu i ruszył. Ale teraz mam znów to samo - przy właczaniu kompa, cały czas restartuje w momencie gdy uruchania się system. Dziś udało mi się go uruchomic awaryjnie i po przywracaniu systemu do ostatniego dobrego logowania.

Czy ktos wie może co jest nie tak i jak to naprawić.

Dzięki za wszystkie rady

Co przez to mamy rozumieć ?

Nacisnąłeś przycisk POWER i nic poza tym się nie działo ? Czy system się wygrywa ? Opisz to dokładniej.

Sprawdź temperatury podzespołów i wklej odczyt napięć z programu EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik). Temperatury możesz również sprawdzić w BIOSIe.

Podaj konfigurację sprzętową (procesor, karta graficzna, pamięć RAM).

Sprawdź, czy wewnątrz obudowy działają wszystkie wentylatory (procesora, zasilacz, ewentualnie karta graficzna).

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc, np. CODEGEN 300W)

Jeżeli nie wiesz, to zajrzyj do wnętrza obudowy i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu.

Ja mam taki problem!!

Zakupilem sobie poszczegolne podzespoly

  • procesor - intel C2D E8200

-plyta gl. - gigabyte ga-p35-s3g

-ram- kingston 2x1gb 1066

-karta graf- ASUS EN8600GTS 256 DDRIII

-zasilacz I-BOX 400W

problem jest taki po zmontowaniu komputera włączam i na ekranie czarno komputer pracuje jednostajnie nie wim co sie dzeje. Zauważyłem ze nie jest podpięte zasilanie ATX_12V 4-pin to zgasiłem i podpoiłem i znów włączam a on startuje i gaśnie startuje i gaśnie i tak w kolo CO SIE Z TYM DZIEJE TAKIE MOJE PYTANIE. PROSZĘ O OPD!!

Damian!!

Czytaj instrukcję ASUS EN8600GTS, tam jest, że zasilacz musi mieć moc przynajmniej 450W. Procek też swoje potrzebuje.

Najprawdopodobniej działa zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe zasilacza i wyłącza komputer na sekundę, po czym próbuje go uruchomić ponownie.

Czyli najlepiej jaki zasilacz???

Na przykład OCZ StealthXStream 500W, bądź CoolerMaster eXtreme Power Plus 460W.

Zajrzyj również TUTAJ.

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest to na 100% zasilacz

Opisany przez Ciebie problem wskazuje na zasilacz, lecz 100% pewności nie ma.

Tak, czy inaczej zasilacz jest do wymiany. Do takiego sprzętu potrzebny jest porządny zasilacz pewnej firmy.

Spróbuj jeszcze zresetować BIOS płyty głównej.

Wyciągnij bateryjkę z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer.

P.S. Podłączyłeś przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej ?

Tak podłączyłem. Jeszcze pożyczę od kolegi jakiś zasilacz 450W i zobaczę czy na nim wystartuje.

Dobry pomysł, tylko żeby nie był to zasilacz z czarnej list zasilaczy nr 1, lub czarnej listy zasilaczy nr 2 :wink:

Dodatkowo zajrzyj tutaj: Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy.

No wiem ale on ma Modecom 450W. To jest dobry zasilacz.

Dobry zasilacz, możesz podłączać.

Jeżeli to MODECOM MC , to dobrze, ale jeżeli MODECOM FEEL , to niestety to złom.

to jeszcze dopytam