Komputer nie chce sie wlaczyc

Witam,

Mam taki problem odnosnie komputera.Kupilem dzisiaj nowy procesor na plyte glowna,podlaczylem tak jak ma byc,wlaczam go a tu zonk bo niechce sie w ogole uruchomic.Poprostu czarny obraz wszystkie wentylatory dzialaja.Co to procesora przesiadlem sie z Intel Pentium D.

Moj sprzet to:

Zasilacz: ModeCom 350

procesor: Intel Pentium E Dual Core 2.0 2180

karta graficzna : 8800 GTS 320 mb

plyta glowna : Asrock 775XFire-eSATA2+

ram : 1GB + 512+ 512 ddr2(533mhz)

dysk twardy : Samsung 200GB

Nagrywarka z LightScribe

Karta dzwiekowa: Sound Blaster LIVE

Czy moze byc to wina zasilki?

Po pierwsze, ten zasilacz to feel, czy mc?

Po drugie, czy resetowałeś bios?

Po trzecie, czy nie trzeba go było zaktualizować?

Firma ModeCom Feel II. Nie resetowalem biosu. Po wlozeniu procesora i wlaczeniu komputera obraz czarny a na monitorze pomaranczowa lampka sie swieci.Z tego co wyczytalem w specyfikacji procesow na stronie Asrock’a to pisze ze obsluguje

Dual Core e2140 i e2160 a mojego modelu nie ma na liscie.

Przy tej konfiguracji będziesz pobierał około 260W, a zasilacz Feel 350 (mimo naklejki 350W) tego nie uciągnie. Radziłbym zmienić go czym prędzej, gdyż jest to zagrożenie dla Twojego komputera.

Co do biosu, to tamte obsłuży, ale tylko wersja 1.2, ale Twojego faktycznie nie ma na tej liście :?

Czy zmieniec procesor na nizszy na wersje e2160 ? Moze nie jest kompatybilny z moja plyta?

Możesz jeszcze próbować zresetować Bios, ale niestety zapewne płyta nie obsłuży tego procka. Pomyśl też koniecznie o innym zasilaczu np ModeCom MC 400W (możesz wtedy próbować uruchomić procesor).

Troszke dziwne bo Intel Core 2 Duo e4300 Obsluzy ,a tej wersji juz niechce nie rozumiem tego w ogole.

W dniu 10.06.2008 , o godzinie 20:27 został dopisany post przez norbiyo

Jaki zasilacz by byl najbardziej wydajny na moj komputer?Aby trzymal napiecia itp.

Lista obsługiwanych procesorów :

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= … -eSATA2%2B

Zapomnieliście o jednej najważniejszej rzeczy. Czy posmarowałeś procesor przed założeniem go?

Jeśli nie to prawdopodobnie się spalił. :wink: Przecież musi być jakiś przewodnik pomiędzy procesorem

a płytką. Smaruje się tak zwaną " pastą termo-przewodzącą "

http://kdo.pl/product_info.php?products_id=22165

Tu masz ogólne informacje o twojej płycie głównej.

Z tego co tam wyczytałem to ona obsługuje tylko procesory Pentium 4, Pentium D, Celeron D, a ty wstawiłeś Pentium E Dual Core 2.0 2180.

Więc to chyba nie było najlepsze rozwiązanie na zmiane procesora :slight_smile:

Paste termoprzewodzaca wlozylem :slight_smile: Zmienie zasilacz i plyte glowna bo jakas kijowa jest .Co do zasilacza to jaki polecacie?

Wszystko zależy od funduszy :?

Enermax PRO+82 425W

na przyszłość Enermax Pro82+ 525W

Taka mała lista producentów

A te moga byc? I czy moze byc ewentualnie ten modecom?Wazne zeby uciagnal caly sprzet.

1

2

z pierwszego linku tak, z drugiego nie.

A wiec ostatecznie wybieram ten zasilacz.Czy moze on byc i czy go polecacie?

1

AMD 3000+(2100 mhz) Dysk 160 ,nagrywarka ,DDR 3x 512 mb (333 mhz)

I nowa karta 8800 gts 320 mb (640/1800 - oczywiscie bede krecil), i to wszystko na plycie asusa K8N4-E SE.

WIEM ze karta odstaje od reszty ale takie zycie. Mam pytanie czy Mode com Feel II 350 to uciagnie(aktualnie mam XFX GF8600 gt OC GPU-620 (podciaglem go jeszcze na 710).Zasilacz sprawoje sie bardzo dobrze przy tej konfiguracji,ma 2 szyny 12 voltowe 14 i 13 Amper.

Czy myslicie ze na 8800 starczy ??

Bardzo prosze o w miare tresciwa dyskusje.

Nie, nie starczy. A jak starczy, to nie na długo. Kiedy ostatnio sprawdzałeś na nim napięcia? Jak wygląda ich stabilność oraz jakie są ich wartości?

Sprawdź je w programie Everest oraz w Biosie, a najlepiej miernikiem.

Dzieki za odpowiedz.Troche sie wachalem z zakupem nowej zasilki,myslalem ze wystarczy na styk.W planach byla wymiana przy zmianie plyty i procka na jakies core duo.

Mam nadzieje ze z tymi planami (plyta+procek) taki zasilacz bedzie przyszlosciowy ??

Tagan TG530-U22

Co otym sadzicie ??

Lub tez taki …550W EZcool Silent pPFC Power Supply AMD & P4 Ready 12cm Silent Fan 24Pin 6xPCI SATA

co do cen to EZcool kosztowalby mnie jakies 125 zl.(nowy),zas Tagan …jeszcze niewiem bo to Ebay ale mysle ze tez okolo tego (uzywany).

A po co takiego drogiego Tagana. Na przyszłość wystarczy w zupełności OCZ SXS 500W Rev.2, OCZ SXS 600W Rev.2, Corsair VX 550W

No tak ale one sa drozsze niz 125 zl. Narazie odpadaja.

Jesli ktorys z tych dwuch to ktory ?

EZcoom ma jedna szyne 12 V+ ,brak SLI(nie mysle o tym ale to wskazuje mniejsze mozliwosci) ,120 mm wentyl (pewnie cichy).

Tagan 2 szyny 20 A kazda,mozliwosc spiecia ich w jedna 36A, SLI, no i dwa 80 mm wentyle (Pewnie glosniejszy).

Ktory bys poradzil (tak dla siebie).

Dzieki za szybka odpowiedz. ![-o<

Ezcoom-a znalazlem juz za 120 zl. Te ceny moze wygladaja dziwnie ale mieszkam w UK i tam bede kupowal.