Komputer nie chce się włączyć

Witam!

Użytkowałem sobie normalnie dziś komputer i nagle się wyłączył - tak jakby prądu nie było, ale patrzę na zegarek i prąd jest! Naciskam więc przycisk “Power” i nie ma żadnej reakcji… Rozkręciłem obudowę, poprawiłem wszystkie styki i połączyłem zasilanie. Naciskam “Power”, słychać taki jakby “bzyk” w okolicach wentylatora na procesorze i zapala się pomarańczowa lampa (nie gaśnie) koło gniazda kabla zasilania na płycie głównej. Rusza też wentylator na procesorze, ale tylko na chwile (wtedy jak rusza to jest ten “bzyk”). Nic więcej się nie dzieje. Nie ma żadnych innych dźwięków. Co mogło się stać? Poszedł zasilacz czy coś innego? Da się jakoś to sprawdzić bez wymiany zasilacza? Jak przyciskam “Power” przez dłuższą chwilę to lampka gaśnie.

Zasilacz poszedł na bank, więc wymiana na początek. Tylko, czy nie poszło coś jeszcze?

Pożycz od kogoś zasilacz, tak nawiasem, powiedz, jakiej firmy jest? :slight_smile:

Możliwe że zasilacz + płyta główna + coś jeszcze. Sam zasilacz to wersja optymistyczna.

A co do firmy to stawiam na codegena :wink:

Nie strasz mnie, że to płyta główna! Tak, to jest Codegen. Kompa składałem jakieś 4 lata temu i przez ten czas żadnych podobnych problemów nie było. Jak wyjąłem baterię z płyty głównej to dzieje się to samo (bez baterii). Jak będę wymieniać zasilacz to co kupić za niedużą kasę?

Podaj konfigurację komputera. Na stary komputer wystarczy Modecom MC 350W (MC, nie Feel !!

No chyba zaraz wsadzę zasilacz z tego kompa, z którego teraz piszę. Tylko mam problem z wyjęciem wtyczki z gniazda na płycie głównej. Mój komp:

ADM Athlon 2500+@3000+ (podkręcony dawno temu, więc to nie wina procka)

Radeon 9600 XT 128MB

2x512MB Kingston

edit

F**k ten zasilacz kosztuje 85 zł :confused:

Jak podkręcałeś to tymczasowo zresetuj BIOS na wszelki wypadek. Zrób to zworką na płycie głównej lub wyciągając bateryjkę na pół godziny.

Modecom MC 350W wystarczy (kosztuje te 85 zł, ale nie spali Tobie bebechów, jak to Codegen potrafi zrobić). Tylko jeżeli w obecnym komputerze Masz podobnej klasy zasilacz, to może odpuść go i skombinuj lepszy?

Mi dawno temu codegen po 3 latach zaczął tracić napięcia… tak to jest, te marne zasilacze dość szybko się starzeją (dzięki marnym częściom z których są zrobione, szczególnie kondensatorom).