Komputer nie chce się włączyć


(Mag2007) #1

Witam, mój komputer nie chce się włączyć po naciśnięciu przyciska power zapalają się diody i nic po za tym się nie dzieje zasilacz jest sprawny ponieważ go sprawdzałem. Co mogło się popsuć ?


(Murzyn1) #2

Czy komputer jest nowy, czy starszy? (ile ma lat)

Czy wydaje z siebie "biip" podczas BIOS'u (jesli ma SPEAKER).

Kontrolnie sprawdź wszystkie podłączenia. Czy czasem karta VGA nie obruszyła się ze slotu, czy wentylatory się kręcą, oraz wyjmij i włóż kości ramu (ew. przełóż ze slotu do slotu).

Taka prosta magia często reanimuje doraźnie komputer. Przyczyn może być bardzo dużo, uszkodzenia sprzętu głównie (płyta, ram, vga, zasilacz).


(Mag2007) #3

komputer ma 3 lata nie wydaje żadnego dźwięku (nawet wentylatory nie chcą się kręcić) wszystko odpiąłem i podpiąłem znowu podejrzewam właśnie że coś się zepsuło tylko co ?


(Murzyn1) #4

1-szy podejrzany to zasilacz , dalej płyta główna. jeśli masz możliwość pożyczenia na kilkunastu minutowy test zasilacza od znajomego to wypróbuj. jeśli dalej zero odzewu to sprawa się robi bardziej skomplikowana.


(Cosik Ktosik) #5

Wykręć płytę główną i przyjrzyj się, czy nie ma widocznych uszkodzeń, przypaleń, odbarwień itp.

Zrób reset biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Które diody zapalają się: na płycie głównej, czy w obudowie?

Uruchamiaj na minimalnym zestawie: płyta+procesor+chłodzenie+jeden moduł pamięci+karta graficzna.

Zamień kabelek od przycisku włączającego, z kablem od resetu. Włączaj resetem.


(Mag2007) #6

próbowałem już innym zasilaczem


(Murzyn1) #7

Nie ma innej rady jak ta powyżej, czyli odpinanie i podpinanie sprzętu zastępczego żeby zlokalizować źródło problemu czyli wadliwy komponent. Najczęściej jest to ram lub płyta główna. Oczywiście spróbuj zrobić CLEAR CMOS - za pomocą zworek na płycie, instrukcja w poście wyżej lub manualu do płyty głównej.


(Mag2007) #8

świecą się diody w obudowie a restem włączam od pewnego czasu ponieważ power nie działa xD