Komputer nie chce się włączyć

(Kobi2520) #1

Witam wszystkich, koledze padł komputer, podczas słuchania muzyki po prostu się wyłączył. i podczas włączania pokazał się tylko bios i nic dalej, nawet klawiatura nie reagowała, po zresetowaniu biosu i jego ponownym ustawieniem udało się odpalić, ale podczas ładowania xp się po prostu wyłączył i koniec. podłączyłem głosniczek do płyty i po włączoniu tylko ciągle pipa i nic więcej, nic nie daje ponowne restowanie biosu, dodam jeszcze że przy zakupie plyty, przy skladaniu kompa od poczatku tak samo robiła, odesłałem płyte, dostałem nową i działała jakieś 2 miesiące i jest dokładnie jak z tą oprzednia, odesłać na gwarancję nie mogę gdzyż gwarancja była tylko na 10 dni ;] wszystkie tranzystorki są całe a płyta to ESC nforce6m-a v2.0. jaki może być powód tego pikania, niema określonej liczby piknięć, jak długo jest włączona tak długo pika

(system) #2

Raczej uszkodzona jest płyta główna. Ewentualnie spróbuj wypiąć kartę graficzną (wstaw inną) i lub pamięć RAM. Jednak przy tych dwóch ostatnich pisk byłby ciągły dla większości BIOSów.

(Kobi2520) #3

po wyciągnięciu grafy dalej piszczy tak samo i po wyjęciu lub zmianie kości na inne też, nawet po wyjęciu procka piszczy, poprzedniapłyta miała ten sam feler, może cała ta seria tych płyt głównych miała tą samą wade?

(Phight3r) #4

To raczej wina płyty głównej, mniej prawdopodna jest wina zasilacza. Poszukał w internecie albo w jakiejś instrukcji, może będzie pisać co oznacza ciągłe piszczenie głośniczka.

(Lukaszk 89) #5

Sygnał błędu zależy od BIOSu :arrow: http://active-comp.pl/bios.html