Komputer nie chce się włączyć


(Maciolino) #1

Witam, niedawno mój komputer zaczął robić cuda, przy grze takiej jak League of Legends miałem 10 FPS (tydzień wcześniej miałem 50 FPS), a gdy była zacięta rozgrywka potrafił się wyłączyć. Pomyślałem od razu że przegrzewa się, i chciałem go przeczyścić. Zabrałem się do pracy. Gdy już skończyłem komputer załadował biosa, pokazał ładowanie systemu Windows 7 po czym wyłącza się, i tak jest do tej pory. Podłączałem inny dysk i problem był ten sam. Nie wiem już co mam robić, więc zwracam się do was. Mój sprzęt:

-Zasilacz Tracer 4Life 400

-Płyta główna Gigabyte (nie wiem jaka gdyż nie mogę tego sprawdzić na komputerze)

-karta graficzna 500 mb GeForce (również nie wiem jaka)


(mrFreeze) #2

Czy jak teraz włączasz komputer to w ogóle nie reaguje czy włącza się na chwile i wyłącza? Zasilacz oczywiście badziewie jakich mało. Co konkretnie czyściłeś w komputerze? Wymieniałeś pastę jak ściągałeś chłodzenie procka zobacz czy dobrze założyłeś radiator. Czy podpiąłeś wentylator do płyty głównej itp.


(Maciolino) #3

Włącza się na jakieś 10-15 sekund, po czym się wyłącza. Co do zasilacza wiem że to /cenzura/, i myślę że wina może leżeć po jego stronie. Wykręciłem wentylator od karty graficznej, przetarłem go miękkim pędzlem, przetarłem nim całą płytę główną, ściągnąłem chłodzenie z procesora i również lekko przetarłem. Zauważyłem że pasty jest bardzo mało, i miałem zamiar kupić i nałożyć nową. Zapomniałbym o jednej istotnej rzeczy, jeden zatrzask od chłodzenia procka jest ułamany i nie da się go wstawić, przez co konstrukcja jest ruchliwa.


(mrFreeze) #4

No to raczej przyczyną jest przegrzewający jest procek. Kup nowe chłodzenie lub wymyśl inny sposób umocowania go stabilnie np. opaska zaciskowa (trytytka). Poza tym założyć radiator bez pasty niezbyt mądre posunięcie.


(Maciolino) #5

Pasta tam jest, tylko wydaje mi się że jest jej tam za mało. A jest możliwe że w tyle sekund tak mocno się nagrzewa że komputer się wyłącza ?


(paladyn300) #6

Jest możliwe, przy uruchamianiu systemu procesor musi się trochę napracować.

Też jestem za tym że to wina tego zatrzasku.


(Maciolino) #7

Okej, to w takim razie zamówię nowe chłodzenie i pastę i napiszę wam co z tego wyszło.

Dodane 09.09.2013 (Pn) 21:25

Jako że nie wiem czy dobrze wybrałem (a badziewia zamówić nie chcę) chciałbym żebyście mi pomogli z wyborem. Nie wiem też czy jest tak że każda płyta główna ma inne wejście na chłodzenie (a pewnie tak jest), tak więc nie wiem jakie ja bym posiadał z racji tej że mój komputer nie odpala i tego nie sprawdzę. To lista tych które wydają się dość dobre:

-http://www.ceneo.pl/14528615#tab=reviews

-http://www.ceneo.pl/13798101

-http://www.ceneo.pl/11723059


(mrFreeze) #8

Przeczytaj oznaczenie na płycie głównej trzeba wiedzieć jaki socket bo chłodzenie może nie pasować.


(Maciolino) #9

Mój socket to LGA775.


(mrFreeze) #10

Widzę, że do 70zł gdzieś

http://allegro.pl/aab-cooling-super-sil … 64187.html

http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-h … 37738.html


(Maciolino) #11

Dzięki wielkie, wymiana pomogła :smiley: