Komputer nie chce się włączyć


(system) #1

Cześć! Mam już komputer od dobrych kilku lat, ale ten problem, który akurat mam jest nie na moje siły, no więc proszę o szybką pomoc.

Opis problemu:

Mam dość stary komputer i często mi się już sam zawiesza, wyłącza, itp... Kilka razy już dokupywałem nowe części, np.: dysk twardy, ramy, dźwiękówke, i kilka jeszcze, więc stało się tak, że moje wiatraczki zrobiły się za słabe i czasami się zgrzewał, przez co musiałem odczekać z 15 min i ponownie właczyć. Ostatni nawet ściągnęłem całą obudowę, ale to i tak nic nie dało.

Problem polega jednak na tym, że dokładnie wczoraj znowu mi się zgrzał komputer, po czym od razu się wyłączył. Odczekałem jak zwykle te 15min. i przy ponownym uruchomieniu wszystko normalnie działa, ale na monitorze nic się nie pokazuje (nie ładuje się nawet BIOS) i nie jest to wina zniszczonego monitora, gdyż juz przy samym włączaniu nie ma zadnego dźwięku systemowego głośniczka.

Kumpel mi mówią że jest to wina karty graficznej, ale ja nie wiem i chciałbym się upewnić pytając o to Was, dlatego proszę o szybką pomoc.

Z góry dziękuję za pomoc.


(Songo93) #2

Chłopie wymień tam chłodzenie i zasiłke(czego pewnie przy zakupie nowych częsci nie zrobiłes)bo kiedys sie wszystko zjara i to moze dosyc szybko nastąpic!


(Przemoxmx) #3

jak wymieniales wszystko prawe to ja powiem tak ZASILACZ jakis firmowy, wiatraczek na procka... a co do uszkodzenia to albo płyta główna albo karta graficzna.. ale skoro ci sie nawet bios nie laduje i nie ma dzwiekow z glosniczka to raczej plyta... powachaj go w srodku napewno cos sie zpalilo i wyczujesz co.... ja stawiam na płyte


(lazikar) #4

Tu nie miałeś czekac 15 minut a wymieniac chłodzenie????

Rozumiem ze komputer sie nie włącza całkowicie. Znaczy zero obrazu. Wiec możliwe ze to karta. Jednak to u ciebie totolotek.


(system) #5

Już wiem co mi się popsuło przy komputerze. Chodziło bowiem o procesor, gdyż niestety za późno napisałem na tym forum i mi się spalił :-(. Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi.