Komputer nie chce sie włączyć

mam problem z włączeniem komputera gdy go próbuje odpalić to na początku wszystko dobrze idzie ale puzniej jak ma przejść do panelu logowania wyłancza mi sie monitor i nic nie działa dam rady tylko wejści przez tryba awaryjny. Nie wiem czy to przez to ale wcześniej odinstalowałem antywirusa Kaspersky i tam była taka opcja zeby coś usunąci z komputera jakieś dodatki do Kaspersky i usuwanie tego trwało jakieś 40min

mam windowsa xp professional

Spróbuj w trybie awaryjnym włączyć opcję-ostatnia dobra konfiguracja czy jakoś tak.Kaspersky prawdopodobnie namieszał Ci w rejestrze, stąd te problemy.

Sprawdź wszystkie partycje dysku z poziomu konsoli R - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

W awaryjnym przestaw opcje wyświetlania na 800 x 600 x 32 odświeżanie jak monitor CRT 85 Hz i uruchom normalnie,zamknij system i uruchom ponownie jak dobrze - zrób korekty w ustawieniach.

A przywracanie systemu, no jeśli oczywiście będzie można cofnąć te zmiany do momentu gdy kaspra jeszcze nie było na dysku. :slight_smile:

a mam takie pytanie bo wogule sie na tym nie znam jak zrobić formatowanie komputera czy trzeba odnowa wgrwyaci windowsa prosze o pomoc bo jak mówiłem na tym sie nie znam za bardzo

Formatowanie dysku polega na jego całkowitym “wyczyszczeniu” (wyczyszczeniu piszę w cudzysłowie bo wygląda to trochę inaczej ale generalnie taki jest efekt).

Potem trzeba wszystko od nowa instalować. Pamiętaj, że formatowanie usuwa również wszystkie dane na twoim komputerze.

A co do samego formatowania i ponownej instalacji to poczytaj:

http://www.windows-xp.pl/format.php

A tu jeszcze trochę więcej ogólnej wiedzy:

http://www.msinfo.pl/bezpiecznykomp/lacza_1.htm

zresetuj BIOS

De Niro a możesz dokładniej coś o tym powiedzieć

odkręć obudowę gdzie koło Baterii CMOS będzie zworka, która należy przestawić z pozycji 2-3 do 1-2 (większości PC tak jest)

Następnie klikasz na przycisk Power, gdzie przestawiasz zworkę do poprzedniego położenia i uruchamiasz kompa.

Całą procedurę zrób przy wyłączonym zasilaniu (wyłącz napięcie dochodzące do zasilacza)

Dzisiaj miałem podobny problem komputer się normalnie uruchamiał do momentu wyświetlania ekranu powitalnego " zapraszamy " albo uruchamiał się do końca ale od razu się zawieszał albo restartował a w trybie awaryjnym działał normalnie a to tylko dlatego , że w awaryjnym nie ładuje wszystkich sterowników co nie powoduje konfliktu u mnie konflikt powodował modem neostrady a dokładniej wejście USB przełączyłem na inne wejście i wszystko działa poprawnie , tak więc proponuje po wyłączać wszystkie urządzenie podłączone do USB i zobaczyć czy coś pomoże jak będzie komputer działał to po kolei włączać urządzenia i obserwować co się dzieje .

a po restarcie biosa trzeba coś ustawiać od nowa ??

Proponuję jeśli to możliwe ponowną instalację Kaspra w trybie awaryjnym i poprawne odinstalowanie gdyż w nim tkwi problem,

próbowałem od nowa zainstalować kaspra ale pisze ze poprzednia instalacja nie została zakończona. jak odinstalowałem kaspra pisało żeby uruchomić ponownie czego nie zrobiłem i dopiero później wyłączyłem czy to możliwe ze przez to mi sie tak zrąbało

akx8.th.jpg

PS:restart biosu nie pomógł

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 19:26

zainstalowałem od nowa sterowniki do karty graficznej i pomogło