Komputer nie chce się załadować

Witam, mam taki problem(win xp, athlon 1800+, giga ramu, radeon 9200):

Czyściełm kompa(z kurzu) deliketnie starałem się niczego nienaruszyć, potem gdy komputer włączyłem zaczął się problem.

Najpierw zaczął pipczeć jakby czegoś mu brakowało więc wyłączyłem go i wszystko podociskałem. Podczas uruchamiania wyświetla się w jaki sposób chcę komputer uruchomić normalnie, trybem awaryjnym itd. Obojętnie co bym nie nacisnął robi się czarny ekran i komputer nie łąduje się, parę razy zaczął się włączać windows(zaczyna łądować się windows i pozostaje w takim półcieniu zawieszony).

Uruchomiłem komputer przy pomocy płyty z zastępczym systemem żeby sprawdzić czy coś w kompie padło czy to wina systemu i komp odpalił się. Usunąłem windowsa działąjąc na tej płycie i wyłączyłem kompuer. Potem zainstalowałem ponownie windowsa xp, wszystko elegancko się zainstalowało, zacząłem wgrywać sterowniki i zrestartowałem kompa. I co? znowu ten sam problem komputer nie chce się załadować tylko jest czarny ekran.

Nie formatowałem kompa tylko ponownie zainstalowałem windows xp. Czy format w tej sytuacji pomoże? Wie ktoś co ztym zrobić?

Z góry dzięki :wink:

Załaduj najpierw w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Zrobiłem jak poradziłeś i niestety jest tak jak było.

Sprawdź na innych sterownikach…

Ale jak to zrobic skoro nie mogę kompa odpalić? z tej płyty z zastępczym systemem uruchomić i wtedy wgrać jakieś inne sterowniki?

Przypominam że to wszystko zaczęło się od tego że czyściłem komputer w środku i coś pewnie poruszyłem, więc mogło zrobić się jakieś zwarcie czy coś nie łączy…

Weź może sprubuj Sformatować bios

znaczy zresetować

zresetowałem na 2 różne sposoby i nie pomogło

I wtedy nie możesz innych sterowników spróbować?

piszę teraz ze swojego kompa, nie zainstalowałem sterowników do płyty głównej(z mojego cd) więc mogę go bez problemu uruchamiać. Ściągnąłem z 3 różnych źródeł sterowniki i żaden nie chce się zainstalować. Gdy daje ‘winsetup’ to wyskakuje komunikat ‘can not find proper nic, click ok to exit program’

próbowałem wszystko w tym folderze i podfolderach naciskać i nic.

Gdy próbowałem zainstalować stery do karty graficznej to komp nie chciał się uruchomić, tzn już na sam koniec przed wczytaniem pulpitu się zawieszał(nie tak jak wcześniej), wczytałem poprzednią konfigurację i się uruchomił.

Może źle instaluje te sterowniki?

A innych sterowników próbowałeś(inna wersja)??

do płyty głównej innych nie znalazłem(oprócz tych 3 o których wyżej pisałem), nazwa płyty to viavt8237

do karty graficznej inne nie pomogły

czy mozliwe ze plyta glowna jest uszkodzona?

Sprawdż , czy dysk jest dobrze podłączony .

Witam

Wydaje mi się, że mam podobny problem. Komputer przy uruchamianiu pokazuje logo Windows a potem jest czarny ekran i wisi. Jednak po zostawieniu go w ten sposób na ok. 15 minut uruchamia się w końcu Windows i później działa już prawidłowo. Z jednym wyjątkiem: od czasu do czasu wyskakuje komunikat że nie rozpoznano urządzenia USB - mimo że żadne urządzenie nie jest pod USB podłączone.

Reset Biosu pomógł w najlepszym wypadku na kilka dni.

Sprawdź czy nie masz podobnego opóźnienia w uruchamianiu.

nie, ja go w ogóle nie moge uruchomić, do loga windowsa nie dochodzi po zainstalowaniu sterowników do płyty głownej.

edit: problem rozwiazany, wyjalem wszystko z kompa, lacznie z plyta glowna do brze docisnalem i dziala… szkoda tylko ze w miedzyczasie stracilem wszystkie dane z dyskow c i e…