Komputer nie chciał się włączyć

Mam chyba problem z wiatrakiem. Czasami pojawia mi się text - “Your CHIP Fan Failed Or Speed Too Low”, ale zawsze go olewałem i restartowałem komputer tyle razy, aż wreszcie ten komunikat się nie pojawił. Jednak dziś komputer nie chciał się w ogóle włączyć. Wiatrak był rozgrzany (30min temu PC był jeszcze włączony), monitor się nie włączył i tylko komp piszczał i nic. Po godzinie “chłodzenia” komputer włączył się jakby nigdy nic, nawet bez informacji przed wejściem do Windowsa o tym “CHIP Fan”. Moim zdaniem mój wiatrak chodzi coraz gorzej i chciałbym jakoś temu zaradzić. Jak go przeczyścić? Tylko najlepiej bez jakiegoś zbędnego odkręcania czy co? (chociaż nie wiem, nie znam się na tym).

Jaki masz zasilacz? Narazie możesz zdjąć obudowe (te 2 boczne blachy). A wntylator mozesz przedmuchac.

moze tylko jakis blad sie zapisal i tyle… jesli tak to na plycie glownej kolo kostki biosa sa dwie zworki. polacz je na chwile i wyczysci ci pamiec. moze pomoze… a jak nie to po wez lekko wentylator odkurzaczem przeczysc. po prostu przyluz rure od odkurzacza do tych otworow ktorymi wlatuje powietrze i chwilke possaj. Mi to pomaga jak cooler jest zakurzony i zaczyna dosc glosno wyc. po czyszczeniu jest cichutko. moze to tez cos da, ale nic nie obiecuje. poczekaj jeszcze az ci ktos bystrzejszy cos doradzi

Nic nie kombinuj tylko kup nowy wentylator na Chipset.

Spróbuj przeczyścić szmatką i przedmuchać sprężonym powietrzem… Możesz jeszcze do łożysk wiatraczka wpylić trochę WD-40. Wtedy nasmaruje. A gdy to nie pomoże to kup nowy wiatrak…