Komputer nie czyta mi płyt

Mam problem z wgrywaniem płyt do kompa… Więc komputer mi rzadko czyta płyty z grami filmy itp… Czasem się zdarzy ze jak włącze to mi czyta normalnie Co jest? Pomocy!

Dodane 28.07.2011 (Cz) 22:06

Jeśli trzeba to opiszę dokładnie :frowning:

Dodane 28.07.2011 (Cz) 22:07

Pomocy:)

Spróbuj wyczyścić laser tą metodą http://www.przeklej.pl/plik/laser-rar-002bqhcq7bq4

A jak nie to wymiana napędu coś ok. 100 zł.

a co to za metoda

To jest poradnik z elektroda.pl na mechaniczne czyszczenie lasera.

Nie chcesz nie korzystaj z moich porad. Proste.;-\

Skoro pytanie co to za metoda to nawet nie zobaczyła tego pliku. Napęd do wymiany i tyle

Jeny, tylko zapytałam i owszem skorzystam ale jutro … :slight_smile: Pozdrawiam i dzięki… może pomoże:D

Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:20

Po prostu w tej chwili nie mam czasu:P

Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:27

Mi nie chce się otworzy ten plik pisze ze : Wystąpił nieznany błąd w trakcie odtwarzania strumienia wideo… na ipli na windows media Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku. Plik jest uszkodzony lub jego format nie jest obsługiwany przez program. :frowning:

Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:28

co zrobic:(

Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:31

W jakim to otworzyc zeby dzialalo… pobieralam dwa razy i nic:((

Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:55

albo podaj mi inną stronkę żeby dzialalo czy cos:)

Cześć.Pobrałem ten poradnik(dla kontroli),wypakuj rar-em lub 7zip.Następnie otwórz to co jest w pliku w przeglądarce-co tam używasz liska,opery czy też ie.Mi w ie9 otwiera bez problemu,ten firefox document[to jest plik html].

Możesz też kupć płytę czyszczącą laser do odtwrzacza [na sucho lub mokro],koszt takiej płytki ok.15-20 PLN.Wtedy nic nie musisz rozkręcać.

a to napewno będzie laser… bo jak oddawalasmy do naprawy to powiedzieli ze mam wgrac od nowa

system mam xp… ale niw wgralam bo tak bardzo mi to nie przeszkadzalo… a teraz jakos zaczęlo… i to musi byc cos nie tak:( moja mama sie upiera ze to system… czy istnieje jeszcze jakies prawdpopdobienstwo ze to wina systemu czy to raczej laser?

Dodane 29.07.2011 (Pt) 0:12

Wsumie to bardziej na ręke bylo by z tą płytką ale jeszcze zobacze jutro

Napisz coś więcej.Jaki płyty,autouruchamianie działa.Nie mam xp,więc nie jestem pewny czy to zadziała.

Uruchom cmd-jako admin.Wpisz sfc/scannow.Możesz jeszcze wpisać chdsk/f/r.

Ale co system muli,zacina ci się,czy tylko napęd i płyty?

Na 95% uszkodzenie nagrywarki, i żadne wgrywanie systemu nie pomoże.

Nagrywarki często się psują więc nie jest to nic niezwykłego, koszt nowej nagrywarki zaczyna się od około 60zł.

Wiem też tak myśle ze to cd-ROM tylko mam problem z płytami… czasem działają a czasem nie co do nagrywania to nie wiem … jakis czas temu nie nagrywalo mi na cd a na dvd tak… a teraz to niewiem… a co do tej płyty… to ona będzie mi dzialac jak mi nie czyta plyt?

Dodane 29.07.2011 (Pt) 12:42

Gdzie to wpisac?

start->uruchom->cmd

i jak juz to uruchomie to co tam zrobic?

Uruchom cmd-jako admin.Wpisz sfc/scannow.Możesz jeszcze wpisać chdsk/f/r.

Ale co system muli,zacina ci się,czy tylko napęd i płyty?

angelika19975 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

ale co to da? Jaki będzie tego efekt… bo wiesz ja mam 14 lat i jak by coś się stało to by było kiepsko:/

cmd-komenda sprawdzania integralności plików systemowych,druga to sprawdzanie dysku.Może być potrzebna płyta instalacyjna xp.

Płyta czyszcząca czyści laser z brudu,będzie szła chyba,że napęd padnie na amen.

Słuchaj,przyszło mi do głowy,że te płyty są może brudne,porysowane itp.-no te co nie chcą iść.Fajnie mieć 14 la, więc się ucz.Na razie

To nie zalerzy od tego czy płyta czysta czy brudna bo mi nawet nowej nie porysowanej nie chciało czytac… Więc to raczej może byc cos z napędem… zaraz sprawdzę te komendy i ci napisze co wyszło:p

Dodane 30.07.2011 (So) 11:54

wiesz co wyskoczyło mi cos ale za bardzo tego nie zrozumialam to będzie tak…

Microsoft Windows xP-Kontroler plików systemu Windows wersja 5.1

1999-2000 Microsoft Copr. Wszelkie prawa zastrzeżone

Skanuje chronione pliki systemowe i zastępuje niepoprawne wersje plików

Poprawnymi wersjami firmy Microsoft.

/SCANNOW Natychmiast skanuje wszystkie chronione pliki systemowe

/SCANONCE Skanuje wszystkie chronione pliki systemowe przy następnym rozruchu.

/SCANBOT Skanuje wszystkie chronione pliki systemowe przy każdym rozruchu

/REUERT Przywraca ustawienia domyślne skanowania.

/CACHESIZE=x Ustwaia rozmiar buforu pliku.

to jak wpisalam sfc/scannow.

Dodane 30.07.2011 (So) 11:55

JAK WEZME TO PIERWSZE TO BEDZIE DOBRZE?

Dodane 30.07.2011 (So) 12:03

mi płyty nie che czytac i pisze

Możliwe przyczyny tego problemu:

-Włożono niewłaściwy dyski CD. (tzn. dysk CD z inną wersją systemu Windows niz zainstalowana)

-Stacja dysków CD-ROM w danym systemie nie dziala.

(A moja mama odrazu panika xD)

Spróbóje go wyłaczyc i włączyc kompa

Dodane 30.07.2011 (So) 12:14

Nie wczytuje mi nadal Płyty:( Poradz cos bo moja mama panikuje:/

Dodane 30.07.2011 (So) 12:17

I normalnych tez mi nie wczytuje… a w tym oknie co mi wyskoczyło wzięłam to pierwsze…

Dodane 30.07.2011 (So) 12:17

*normalnych płyt

Dodane 30.07.2011 (So) 12:19

wzielam teraz to drugie

Dodane 30.07.2011 (So) 12:25

i tez nic…:c

Cześć.Wpisz,skopiuj sfs/scannow-tylko to pierwsze.Powinno w tym czarnym ekranie pisać coś takiego"Rozpoczynanie skanowania systemu.

Potem-rozpoczynanie fazy weryfikacji w skanowaniu systemu.

Weryfikację ukończono %

Następnie po napisze,że nic nie znalazło albo że coś jest nie tak i zmiany zostaną dokonane po restarcie.

To narzędzie nie uszkodzi systemu na bank-w końcu to systemowe narzędzie naprawcze.

Uspokuj mamę niech nie panikuje.A po tym co napisałaś o dvd,to napewno jest do wymiany.

Słuchaj porad tych ludzi chyba że chcesz wymieniać napęd:)

Mimo wszystko bym przeczyścił spirytusem.

Nie zaszkodzi a może pomóc.