Komputer nie czyta mi płyt

(angelika19975) #1

Mam problem z wgrywaniem płyt do kompa.. Więc komputer mi rzadko czyta płyty z grami filmy itp... Czasem się zdarzy ze jak włącze to mi czyta normalnie Co jest? Pomocy!

-- Dodane 28.07.2011 (Cz) 22:06 --

Jeśli trzeba to opiszę dokładnie :frowning:

-- Dodane 28.07.2011 (Cz) 22:07 --

Pomocy:)

(Soninja11) #2

Spróbuj wyczyścić laser tą metodą http://www.przeklej.pl/plik/laser-rar-002bqhcq7bq4

A jak nie to wymiana napędu coś ok. 100 zł.

(angelika19975) #3

a co to za metoda

(Soninja11) #4

To jest poradnik z elektroda.pl na mechaniczne czyszczenie lasera.

Nie chcesz nie korzystaj z moich porad. Proste.;-\

(igrek) #5

Skoro pytanie co to za metoda to nawet nie zobaczyła tego pliku. Napęd do wymiany i tyle

(angelika19975) #6

Jeny, tylko zapytałam i owszem skorzystam ale jutro .. :slight_smile: Pozdrawiam i dzięki... może pomoże:D

-- Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:20 --

Po prostu w tej chwili nie mam czasu:P

-- Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:27 --

Mi nie chce się otworzy ten plik pisze ze : Wystąpił nieznany błąd w trakcie odtwarzania strumienia wideo... na ipli na windows media Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku. Plik jest uszkodzony lub jego format nie jest obsługiwany przez program. :frowning:

-- Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:28 --

co zrobic:(

-- Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:31 --

W jakim to otworzyc zeby dzialalo... pobieralam dwa razy i nic:((

-- Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:55 --

albo podaj mi inną stronkę żeby dzialalo czy cos:)

(Marek Krakus) #7

Cześć.Pobrałem ten poradnik(dla kontroli),wypakuj rar-em lub 7zip.Następnie otwórz to co jest w pliku w przeglądarce-co tam używasz liska,opery czy też ie.Mi w ie9 otwiera bez problemu,ten firefox document[to jest plik html].

Możesz też kupć płytę czyszczącą laser do odtwrzacza [na sucho lub mokro],koszt takiej płytki ok.15-20 PLN.Wtedy nic nie musisz rozkręcać.

(angelika19975) #8

a to napewno będzie laser... bo jak oddawalasmy do naprawy to powiedzieli ze mam wgrac od nowa

system mam xp... ale niw wgralam bo tak bardzo mi to nie przeszkadzalo.. a teraz jakos zaczęlo.. i to musi byc cos nie tak:( moja mama sie upiera ze to system.. czy istnieje jeszcze jakies prawdpopdobienstwo ze to wina systemu czy to raczej laser?

-- Dodane 29.07.2011 (Pt) 0:12 --

Wsumie to bardziej na ręke bylo by z tą płytką ale jeszcze zobacze jutro

(Marek Krakus) #9

Napisz coś więcej.Jaki płyty,autouruchamianie działa.Nie mam xp,więc nie jestem pewny czy to zadziała.

Uruchom cmd-jako admin.Wpisz sfc/scannow.Możesz jeszcze wpisać chdsk/f/r.

Ale co system muli,zacina ci się,czy tylko napęd i płyty?

(sadaj72) #10

Na 95% uszkodzenie nagrywarki, i żadne wgrywanie systemu nie pomoże.

Nagrywarki często się psują więc nie jest to nic niezwykłego, koszt nowej nagrywarki zaczyna się od około 60zł.

(angelika19975) #11

Wiem też tak myśle ze to cd-ROM tylko mam problem z płytami... czasem działają a czasem nie co do nagrywania to nie wiem .. jakis czas temu nie nagrywalo mi na cd a na dvd tak.. a teraz to niewiem... a co do tej płyty.. to ona będzie mi dzialac jak mi nie czyta plyt?

-- Dodane 29.07.2011 (Pt) 12:42 --

Gdzie to wpisac?

(igrek) #12

start->uruchom->cmd

(angelika19975) #13

i jak juz to uruchomie to co tam zrobic?

(igrek) #14

Uruchom cmd-jako admin.Wpisz sfc/scannow.Możesz jeszcze wpisać chdsk/f/r.

Ale co system muli,zacina ci się,czy tylko napęd i płyty?

angelika19975 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(angelika19975) #16

ale co to da? Jaki będzie tego efekt... bo wiesz ja mam 14 lat i jak by coś się stało to by było kiepsko:/

(Marek Krakus) #17

cmd-komenda sprawdzania integralności plików systemowych,druga to sprawdzanie dysku.Może być potrzebna płyta instalacyjna xp.

Płyta czyszcząca czyści laser z brudu,będzie szła chyba,że napęd padnie na amen.

Słuchaj,przyszło mi do głowy,że te płyty są może brudne,porysowane itp.-no te co nie chcą iść.Fajnie mieć 14 la, więc się ucz.Na razie

(angelika19975) #18

To nie zalerzy od tego czy płyta czysta czy brudna bo mi nawet nowej nie porysowanej nie chciało czytac... Więc to raczej może byc cos z napędem... zaraz sprawdzę te komendy i ci napisze co wyszło:p

-- Dodane 30.07.2011 (So) 11:54 --

wiesz co wyskoczyło mi cos ale za bardzo tego nie zrozumialam to będzie tak...

Microsoft Windows xP-Kontroler plików systemu Windows wersja 5.1

1999-2000 Microsoft Copr. Wszelkie prawa zastrzeżone

Skanuje chronione pliki systemowe i zastępuje niepoprawne wersje plików

Poprawnymi wersjami firmy Microsoft.

/SCANNOW Natychmiast skanuje wszystkie chronione pliki systemowe

/SCANONCE Skanuje wszystkie chronione pliki systemowe przy następnym rozruchu.

/SCANBOT Skanuje wszystkie chronione pliki systemowe przy każdym rozruchu

/REUERT Przywraca ustawienia domyślne skanowania.

/CACHESIZE=x Ustwaia rozmiar buforu pliku.

to jak wpisalam sfc/scannow.

-- Dodane 30.07.2011 (So) 11:55 --

JAK WEZME TO PIERWSZE TO BEDZIE DOBRZE?

-- Dodane 30.07.2011 (So) 12:03 --

mi płyty nie che czytac i pisze

Możliwe przyczyny tego problemu:

-Włożono niewłaściwy dyski CD. (tzn. dysk CD z inną wersją systemu Windows niz zainstalowana)

-Stacja dysków CD-ROM w danym systemie nie dziala.

(A moja mama odrazu panika xD)

Spróbóje go wyłaczyc i włączyc kompa

-- Dodane 30.07.2011 (So) 12:14 --

Nie wczytuje mi nadal Płyty:( Poradz cos bo moja mama panikuje:/

-- Dodane 30.07.2011 (So) 12:17 --

I normalnych tez mi nie wczytuje... a w tym oknie co mi wyskoczyło wzięłam to pierwsze...

-- Dodane 30.07.2011 (So) 12:17 --

*normalnych płyt

-- Dodane 30.07.2011 (So) 12:19 --

wzielam teraz to drugie

-- Dodane 30.07.2011 (So) 12:25 --

i tez nic...:c

(Marek Krakus) #19

Cześć.Wpisz,skopiuj sfs/scannow-tylko to pierwsze.Powinno w tym czarnym ekranie pisać coś takiego"Rozpoczynanie skanowania systemu.

Potem-rozpoczynanie fazy weryfikacji w skanowaniu systemu.

Weryfikację ukończono %

Następnie po napisze,że nic nie znalazło albo że coś jest nie tak i zmiany zostaną dokonane po restarcie.

To narzędzie nie uszkodzi systemu na bank-w końcu to systemowe narzędzie naprawcze.

Uspokuj mamę niech nie panikuje.A po tym co napisałaś o dvd,to napewno jest do wymiany.

(Soninja11) #20

Słuchaj porad tych ludzi chyba że chcesz wymieniać napęd:)

Mimo wszystko bym przeczyścił spirytusem.

Nie zaszkodzi a może pomóc.