Komputer nie czyta pamięci przenośnej

Witam. Od 3 dni mam problem z laptopem. Konkretnie chodzi o to iż nie czyta on pamięci przenośnej, aparatu i ogólnie niczego co jest podłączane pod USB. Polega to na tym, że pojawia się charakterystyczny dźwięk przy podłączeniu i odłączeniu urządzenia, na pasku z prawej strony pojawia sie ikonka, że zostało wykryte urządzenie ale nie pojawia się w Moim Komputerze… Robiłam skanowanie i nie wykryto żadnych wirusów ani błędów. W services.msc brak wykrzykników. Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale wczoraj zorientowałam się że również pomoc techniczna nie działa i czasem zdarza się takie dziwne coś jakby włączał sie jakiś ‘‘niewidzialny’’ program czy coś i np. w trakcie oglądania filmu z pełnego ekranu robi się mniejszy i nie jest ‘‘na wierzchu’’ (przepraszam za takie tłumaczenie ale nie mam pojęcia jak to określić) Ogólnie rzecz ujmując potrzebuje pomocy… I byłabym bardzo wdzięczna za jej udzielenie…

Próbowałaś odświeżyć widok w mój komputer po podłączeniu pamięci? Spróbuj też Windows+Pause, zakładka sprzęt, menadżer urządzeń i po podłączeniu sprzętu kliknij w menadżerze na komputer i na przycisk Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu (jest też to opcja w menu Akcja).

Sprawdź czy nie masz ustawionej opcji oszczędzanie energii.

(Menedżer urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> Główny koncentrator USB -> Wlasciwosci -> zarządzanie energią -> odznacz opcje “zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszcządzania energii”)

lub zaktualizuj USB sterowniki :slight_smile:

Oprócz aktualizacji sterownika zrobiłam wszystko co napisaliście i dalej kicha…

Dodane 22.04.2009 (Śr) 20:17

żadnych pomysłów…? :frowning: