Komputer nie czyta płyty CD

Witam wszystkich. Mam pewien problem. Dostałem wczoraj od koleżanki płytę z wesela, żeby sobie przegrać zdjęcia. Niestety nie wiem czemu,ale płyta nie chce się otworzyć na żadnym z moich komputerów - tzn. dwóch. Wyskakuje mi tylko komunikat brak dysku. Dodam tylko, że komputer czyta mi tylko płyty z jakimiś dokumentami . Natomiast nie chce mi otworzyć płyty z tymi zdjęciami i filmem. Oglądalismy ją na komputerze koleżanki, więc z płytą powinno być ok. Może nie mam jakiegoś programu, chociaż od rana ściągnąłem już 4 i nadal nic :frowning: . Doradźcie co zrobić w takiej sytuacji i jaka może być tego przyczyna. Dodam jeszcze, że koleżance otwierały się w programie Microsoft Office Picture Manager , więc ściągam teraz ten program.

:arrow: http://hotfix.pl/articles.php?article_id=14

Może to pomoże.

Możesz tez spróbować wyczyścić napęd używając płyty czyszczącej. :wink:

Spróbuję :wink: i odezwę się później jak mi poszło. Dzięki za zanteresowanie

Czy posiadasz napęd DVD ewentualnie BlueRay? :smiley:

Nie posiadam. Zrobiłem też to co polecił mi rykendo - sprawdziłem sprzęt, odinstalowałem niektóre programy, ponownie zainstalowałem napęd , ale nic z tego.Czyta mi wszystkie płyty oprócz tej ( ta jes DVD+ R). To może jednak chodzi o jakiś program, bo technicznie to raczej wszystko jest w porządku?

jesli nie posiadasz napędu DVD to jak chcesz otworzyć płyteDVD+ R?? =D>