Komputer nie działa jak powinien - płyta główna?


(bartex9) #1

Witam,

Mam pilny problem. Otóż normalnie dzisiaj korzystałem z komputera. Niestety musiałem wyjść z domu i akurat zaczęła się burza. Komputer był włączony. Na szczęście po pewnym czasie jeden z domowników to zauważył i go wyłączył. No i właśnie. Od tego czasu mam problem z routerem, który normalnie wysyła sieć przez WiFi ale kontrolka przy wejściu na kabel sieciowy, mimo jego odłączenia co jakiś czas na ułamek sekundy mruga (wcześniej tego nie było). Z drugiej strony, przy komputerze przy wejściu na kabel sieciowy (na płycie głównej) kontrolka mimo odłączenia kabla świeci cały czas (nawet jak komputer nie jest włączony ale jest podłączony do prądu). I teraz najważniejsza sprawa. Jak włączam komputer, to na początku wszystko jest ok. Niestety po chwili obraz staje się czarny i nic. Nie dzieje się to w jakimś specjalnym momencie. Raz przy ekranie ładowania systemu, za drugim razem zaraz po włączeniu komputera i wejściu do BIOSu. Błagam Was o pomoc. Co to może być? Czy winna jest temu burza czy może wyłącznie komputera wyłącznikiem zasilania z tyłu? Co powinienem zrobić? Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek informacje. Dodam jeszcze, że przyczyna na pewno nie tkwi w dysku twardym. Mimo odłączenia i np. wejścia do BIOSu monitor po pewnym czasie wyświetla już tylko czarny ekran. Jeszcze raz proszę o pomoc.


(Bartekciepek) #2

Zresetuj bios'a na płycie głównej albo masz zworkę ( CMOS ) lub przycisk. Jeśli zworka to przełóż ją ze Styku 1 i 2 na 2 i 3 na kilka sekund i z powrotem ją nałóż na miejsce 1 i 2. Może coś pomoże.

Możesz jeszcze podczas uruchamiania systemu klikną F8 i uruchomić system z ostatnią dobrą konfiguracją.


(bartex9) #3

No tak tylko czasami to mi nawet do momentu gdzie mogę DELETE wcisnąć aby wejść do BIOSa nie dochodzi. Ale np. przed chwilą to mi nawet doszło do pulpitu w Windows. Niestety po chwili pojawił się czarny ekran i to samo...

-- Dodane 16.07.2010 (Pt) 20:21 --

Teraz drugi raz mi się udało dojść do pulpitu, ale nie wiem czy to ma związek, zaraz po podłączeniu pendrive (chciałem na wszelki wypadek skopiować sobie dane) znowu wszystko znikło tylko teraz nie ma czarnego ekranu tylko taki mdły żółty. W czym może leżeć problem? Zapomniałem wcześniej napisać, że od momentu pojawienia się tego jednolitego ekranu nie działają przycisku na przednim panelu komputera czyli włączanie i resetowania.