Komputer nie działa po spalonym zasilaczu!

Temat na pewno jest niedokładny ale nie wiem jak to nazwać w jedynym zdaniu. Problem polega na tym że mój kumpel siedział na kompie i w pewnym momencie komputer sam się wyłączył całkiem, potem uruchomił go ponownie i zaczął się wydzielać nieprzyjemny charakterystyczny zapach spalenizny z komputera i zasilacz potem się spalił potem wziąłem mój zasilacz i zamontowałem go u kumpla i komputer się uruchomił na monitorze pojawił się komunikat “no signal” głośniczek na płycie zaczął wydawać pisk co jakiś odstęp czasu tak samo, a dioda zielona zaczęła mrugać a czerwona wcale się nie świeciła. Podejrzewam że płyta główna się spaliła ale nie spotkałem się jeszcze ze spaloną płytą główną i nie jestem pewien. Zasilacz w tym komputerze był stary a napięcia w nim to totalna katastrofa np. 5v podał jako 3v. Proszę o szybką odpowiedz i pewne odpowiedzi!!

komputer zakręcił wiatrakami, dyskami i napędem, nie uruchomił się, określ dokładnie jaki to jest dźwięk.

dałeś na pewno dobry zasilacz jak był za słaby to musisz mieć inny a poza tym mógł się spalić nie tylko zasilacz ja proponuje (o ile masz taką możliwość) ramy podmienić

Powiedz ile tych sygnałów było. :wink: Bo być może coś z kartą graficzną…

Po co wogóle jakieś domysły , palący się zasilacz pociąga za sobą reszte podzespołów , zazwyczaj udaje się odzyskać jakieś 10-20% części które nie uległy uszkodzeniu , jedynie co teraz można zrobić to zdemontować wszystko i po kolei sprawdzać na innym kompie , jest też 10% szansy że tylko sam zasilacz się spali.

bzdury piszesz.

Sygnał jest nieskończony co 2 sekundy jest pip i tak bez przerwy, a a wiatraki wszystkie działały ale na moim zasilaczu

prawdopodobnie procesor lub ramy.

Ramy wyjąłem wszystkie i podłączyłem jeden na kilku wejściach i nic.

Nie pisze żadnych bzdur , na 10 kompów które lądują w serwisie ze względu na spalone zasilacze tylko jednemu oprócz zasilacza nic więcej się nie pali , przeczytaj dokładnie pierwszego posta , po wyłączeniu się kompa samoczynnym, póbowano go odpalić co spowodowało zapewne dużo większe uszkodzenia jakby nie próbowano go załanczać. I tak jak powyżej proponuje sprawdzać wszystkie części na innym kompie , próby uruchomienia kompa na tej samej płycie gł i procesorze doprowadzą do jeszcze większych uszkodzeń , w pierwszej kolejności podczas spalenia zasilacza uszkodzeniu ulegają pamięci , następnie dysk twardy , procesor , a potem karty (graficzna .dzwiękowa , sieciowa) >jeżeli dalej chcesz sprawdzać na tej płycie gł i procesorze to powypinaj wszystko , zostawiając tylko pamięć i karte graficzną i zobaczysz cz uruchomi się przynajmniej system bios , najlepiej zanim to zrobisz to sprawdź na innym kompie czy sprawna jest przynajmniej karta graficzna i pamięć.