Komputer nie działa po wymianie procesora

(Jarosz1994) #1

Witam, jestem w takiej oto sytuacji, mam taki sprzęt:

E2200

2x1GB 667Mhz RAM ( jakiś noname) DDR2

Modecom Feel 400W

Gigabyte GA-945GCM-S2L

Geforce 9500GT 512MB od Zotaca

Dostałem od kumpla 9800GTX+ i 2x2GB 800Mhz Geila to stwierdziłem, że kupię sobie E8400 i będę miał fajny zestawik, tak też zrobiłem. Składam wszystko do kupy i odpalam a tu lipa, komputer się wyłącza mniej więcej na poziomie ładowania systemu. Odpalam raz jeszcze, to samo tylko wcześniej się wyłączył oraz zauważyłem, że bios pokazuje 1.6Ghz zamiast 3. Stwierdziłem, że zasilacz nie daje rady i włożyłam stary ram i kartę. To samo. Zresetowałem bios zworkami na płycie to przy pierwszym uruchomieniu widział 2.4Ghz po czym się wyłączył i dalej znowu 1.6

Co jest grane? PS czy 9800 rozwinie pełną moc na tej płycie?

(system) #2

Powinieneś, jeszcze na starym procesorze, zaktualizować BIOS do wersji najlepiej F7. Zwróć uwagę na ostatnią kolumnę: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2669

(Jarosz1994) #3

Mam F8d. No ok to go sobie podbije do 3 tylko skąd te resety? Procesor uszkodzony czy to dalej zasilacz..

(CrisPL) #4

Z tym zasilaczem to możesz jedynie sobie palić w piecu jest za słaby przy OC stwarza zagrożenie spaleniem. A procesor według strony gigabyte może rozwinąć taką prędkość dopiero po podkręceniu.

Zalecam zaopatrzyć się w: http://allegro.pl/oryginalny-fortron-45 ... 18583.html

(Jarosz1994) #5

Jutro będę miał be quiet 450, czyli to może być winą zasilacza? Przecież E8400 ciągnie tyle samo prądu co E2200

(Walkiria 84) #6

by 'widział' 3GHZ zapewne musisz ręcznie w bios ustawić prędkość FSB i odpowiedni dzielnik dla pamięci (być może także napięcie procesora)

(Jarosz1994) #7

Wiem wiem ale co powoduje resety?

(system) #8

Może to to dziwne, co napiszę, ale pewnego razu spotkałem się z taką sytuacją. Okazało się, że procesor nie miał dobrego styku z radiatorem! Po prostu nie miał chłodzenia, grzał się błyskawicznie podczas startu i komputer się restartował. Dało się spomiędzy procesora i radiatora wyciągnąć papierek! Położyłem miedzianą blaszkę na procesor, świeża pasta z obu stron blaszki, zapiąłem radiator i wszystko wróciło do normy! Tak, czy inaczej, coś mi mówi, że w Twoim przypadku winny jest procesor lub jego osprzęt.

(Michal Misiek12) #9

Miałem podobne objawy i przyczyną było, tak jak kolega wyżej napisał, nie przywieranie chłodzenia do procesora.

Po wymianie chłodzenia wszystko mi śmigało. (też core 2 duo ale E4500)