Komputer nie korzysta z UPS awaryjnie

…rzecz dotyczy wg mnie komputera #-o : Gdy elektrownia wyłączy prąd, komputer podpięty do UPS też się wyłącza. Do tego samego UPS podpięty jest monitor - działa :o . Inne UPS’y (nawet trochę mocniejsze 500-700VAR) zachowują się tak samo. Pytanie: czy jest gdzieś (bios) jakiś przełącznik czy coś, aby komputer był w stanie skorzystać z "dobrodziejstwa"UPS? :frowning:

pewnie zasilacz ma aktywny PFC i to jego wina

adio741 ma rację niestety tak się zdarza w przypadku posiadania zasilacza z Aktywnym PFC i taniego zasilacza UPS ja tam wole zasilacz z biernym PFC . Taka sytuacja może doprowadzić nawet do uszkodzenia UPS-a Ty jednak nie wspomniałeś nic czy UPS sygnalizuje w opisanym przypadku przeciążenie czy od razu komputer się wyłącza. poczytaj w sieci w tym temacie wpisz w google np aktywny PFC = UPS.

w sumie to nie wiem czy to kwestia mocy, czy tego nieszczęsnego APFC. Poeksperymentowałem jeszcze, i zamieniłem UPS na mocniejszy trochę (z APC CYBERFORT BE400 - 400VA, na APC CYBERFORT BE700 - 700VA), i przy tym drugim komp się już nie wyłączał, tylko dalej pracował. Czy ten drugi ma to “coś” czego nie ma pierwszy? Czy to “schodkowa aproksymacja sinusoidy”? Teoretycznie oba są takie same, poza “mocą”.

Nic to- dziękuję za podpowiedzi, będę od teraz uważał na takie rzeczy… :lol: