Komputer nie łączy się z internetem

Witam, piszę do was z prośbą o pomoc. Przeszukiwałam forum i podobne tematy, próbowałam praktycznie wszystkiego co zostało przez was napisane, a mimo to internet nadal nie działa. Dodam, że sterowniki zostały przeinstalowane, wtyczki są na swoich miejscach, kable są w porządku i obie karty sieciowe również. Dodaję screena z ipconfigu.

post-278764-0-78589400-1431975200_thumb.

Inne komputery ci się łączą?

Tak. Laptop pod kablem działa normalnie. Dodam, że kabel idzie bezpośrednio z modemu, a nie routera.

Jak masz kabel z sciany i do modemu a pozniej rutera czy jak internet radiowy wszystko napisz>?

Wszystko idzie z gniazdka do modemu, a pożniej z modemu do komputera PC.

A to masz ruter czy nie? 

Nie mam skype. Napiszę jeszcze raz. Gdy wpinam kabel do laptopa, który idzie bezpośrednio z modemu wszystko bezproblemowo działa. Problem pojawia się w pc. Internet mam jeszcze ze starego modemu Motorolii. Próbowałam przypisywać nowe ip - nic nie pomogło. Generalnie komputer jest połączony z internetem (tak wyświetla w połączeniach sieciowych) ale żadna ze stron nie działa.

Skąd masz internet i zrób mi zdjęcia bo cie dalej nie rozumiem ? To wina komputera ja bym go sformatował i zainstalował programem driver booster wszystkie sterowniki.

Internet jest z Multimedii. Nie wiem, jak teraz. Teraz pewnie dają swoim klientom routery, kiedyś dawali zwykłe modemy. Ja mam taki, jak w linku poniżej. Komputer był formatowany. Sterowniki zostały zaintstalowane bezpośrednio z płyty ze sterami. Poza tym, żeby ściągnąć sterowniki programem, który mi podałeś, musiałabym mieć dostęp do sieci na tamtym komputerze, a przecież nie mam i z tym problemem tutaj jestem.

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_modem-motorola-sb-18952197.jpg

A bez tego modemu nie bedzie hulac? 

Bez modemu nie będzie śmigało, bo nie miałabym nawet jak podłączyć tych “śmiesznych” kabli. Automatyczne dopisywanie ip również było ustawiane - nadal nic nie działa.

Cytat z Multimedii

 

Jeśli nie masz wykupionej usługi na więcej komputerów to Multimedia blokuje Ci dostęp do tego drugiego komputera rozpoznając go po numerze MAC karty sieciowej.

To nie ogarniam tego problemu. Może ktoś z forum ci pomoże. Albo zadzwoń do jakiegoś informatyka.

Serio? Sformatowałbyś komputer?

 

Co to za modem Motoroli?

Czy do tej pory internet chodził na laptopie a drugi komputer chcesz podłączyć jak nowy?

Całkiem możliwe, że MAC adres karty sieciowej jest przypisany na stałe do komputera, w którym internet już był.

Napewno, skoro Multimedia w reg pisze o tym. Dwa posty wyżej wkleiłem kawałek.

No to dodatkowy zwykły router i w routerze sklonowanie MAC adresu karty sieciowej laptopa bo to właśnie on jest najprawdopodobniej zarejestrowany jako usługa.

No dobrze, a co w sytuacji, gdyby podłączyć do tego router? Działać będzie przecież normalnie.

W zasadzie każdy router ma funkcje kopiowania MAC adresu karty sieciowej. Kopiując te dane do routera (w tym przypadku laptopa) emulujesz tego właśnie laptopa (dokładnie to jego kartę sieciową) w tym routerze. Operator u siebie widzi ciągle podłączoną kartę sieciową laptopa a router rozdziela sygnał dalej.

W przypadku routera oprócz zmiany MAC trzeba umieć odpowiedzieć cwaniakom czemu ma się taki a nie inny TTL :wink:

TTL… chcę mieć lepszy zasięg wifi, bo ten mi nie wystarcza :wink:

 

Tak na marginesie to firmy schodzą na psy. Byłem kiedyś klientem MM i nie było żadnego problemu z podłączaniem wielu komputerów. Ograniczali tylko ilość gniazdek do TV. Wiedzą, że ludzie mają więcej niż jeden komputer w domu. Wszędzie te multiroomy…