Komputer nie łączy się z internetem

(Martusia2999) #1

Witam, piszę do was z prośbą o pomoc. Przeszukiwałam forum i podobne tematy, próbowałam praktycznie wszystkiego co zostało przez was napisane, a mimo to internet nadal nie działa. Dodam, że sterowniki zostały przeinstalowane, wtyczki są na swoich miejscach, kable są w porządku i obie karty sieciowe również. Dodaję screena z ipconfigu.

post-278764-0-78589400-1431975200_thumb.

(MrKsardes) #2

Inne komputery ci się łączą?

(Martusia2999) #3

Tak. Laptop pod kablem działa normalnie. Dodam, że kabel idzie bezpośrednio z modemu, a nie routera.

(MrKsardes) #4

Jak masz kabel z sciany i do modemu a pozniej rutera czy jak internet radiowy wszystko napisz>?

(Martusia2999) #5

Wszystko idzie z gniazdka do modemu, a pożniej z modemu do komputera PC.

(MrKsardes) #6

A to masz ruter czy nie? 

(Martusia2999) #7

Nie mam skype. Napiszę jeszcze raz. Gdy wpinam kabel do laptopa, który idzie bezpośrednio z modemu wszystko bezproblemowo działa. Problem pojawia się w pc. Internet mam jeszcze ze starego modemu Motorolii. Próbowałam przypisywać nowe ip - nic nie pomogło. Generalnie komputer jest połączony z internetem (tak wyświetla w połączeniach sieciowych) ale żadna ze stron nie działa.

(MrKsardes) #8

Skąd masz internet i zrób mi zdjęcia bo cie dalej nie rozumiem ? To wina komputera ja bym go sformatował i zainstalował programem driver booster wszystkie sterowniki.

(Martusia2999) #9

Internet jest z Multimedii. Nie wiem, jak teraz. Teraz pewnie dają swoim klientom routery, kiedyś dawali zwykłe modemy. Ja mam taki, jak w linku poniżej. Komputer był formatowany. Sterowniki zostały zaintstalowane bezpośrednio z płyty ze sterami. Poza tym, żeby ściągnąć sterowniki programem, który mi podałeś, musiałabym mieć dostęp do sieci na tamtym komputerze, a przecież nie mam i z tym problemem tutaj jestem.

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_modem-motorola-sb-18952197.jpg

(MrKsardes) #10

A bez tego modemu nie bedzie hulac? 

(Martusia2999) #11

Bez modemu nie będzie śmigało, bo nie miałabym nawet jak podłączyć tych “śmiesznych” kabli. Automatyczne dopisywanie ip również było ustawiane - nadal nic nie działa.

(system) #12

Cytat z Multimedii

Jeśli nie masz wykupionej usługi na więcej komputerów to Multimedia blokuje Ci dostęp do tego drugiego komputera rozpoznając go po numerze MAC karty sieciowej.

(MrKsardes) #13

To nie ogarniam tego problemu. Może ktoś z forum ci pomoże. Albo zadzwoń do jakiegoś informatyka.

(dark__jedi) #14

Serio? Sformatowałbyś komputer?

Co to za modem Motoroli?

Czy do tej pory internet chodził na laptopie a drugi komputer chcesz podłączyć jak nowy?

Całkiem możliwe, że MAC adres karty sieciowej jest przypisany na stałe do komputera, w którym internet już był.

(system) #15

Napewno, skoro Multimedia w reg pisze o tym. Dwa posty wyżej wkleiłem kawałek.

(dark__jedi) #16

No to dodatkowy zwykły router i w routerze sklonowanie MAC adresu karty sieciowej laptopa bo to właśnie on jest najprawdopodobniej zarejestrowany jako usługa.

(Martusia2999) #17

No dobrze, a co w sytuacji, gdyby podłączyć do tego router? Działać będzie przecież normalnie.

(dark__jedi) #18

W zasadzie każdy router ma funkcje kopiowania MAC adresu karty sieciowej. Kopiując te dane do routera (w tym przypadku laptopa) emulujesz tego właśnie laptopa (dokładnie to jego kartę sieciową) w tym routerze. Operator u siebie widzi ciągle podłączoną kartę sieciową laptopa a router rozdziela sygnał dalej.

(system) #19

W przypadku routera oprócz zmiany MAC trzeba umieć odpowiedzieć cwaniakom czemu ma się taki a nie inny TTL :wink:

(dark__jedi) #20

TTL… chcę mieć lepszy zasięg wifi, bo ten mi nie wystarcza :wink:

Tak na marginesie to firmy schodzą na psy. Byłem kiedyś klientem MM i nie było żadnego problemu z podłączaniem wielu komputerów. Ograniczali tylko ilość gniazdek do TV. Wiedzą, że ludzie mają więcej niż jeden komputer w domu. Wszędzie te multiroomy…