Komputer nie może sie włączyć!

Mam problem z komputerem. Włczam go, ładuje sie windows xp, już ma sie pojawiać wybór użytkowników, a tu nagle sie zacina i włącza sie od nowa. I tak w kółko nie może sie włączyć… Jeszcze w miedzy czasie pojawia sie możliwość wyboru trybu awaryjnego, ale nawet jak go wybiore to i tak sie resetuje i tak w kółko…

Problem sie pojawił wczoraj, Siedziałem sobie i przegladałem strony, a tu nagle wiatraczki mi ucichły. Zaintrygowalo mnie to ale robilem swoje dalej. Nagle mi sie zawiesil i pojawil blue screen z jakims bledem. Zresetowalem i sie dalej resetuje…

PROSZE O POMOC

Jaki masz zasilacz? Sprawdź temperaturę procesora np. Everestem

jacu08 jak on może sprawdzić Everestem jak nie może odplić windowsa :o

Może złapałeś jakiegoś wirusa ?? Podłącz pod inny komp twój dysk (jako secondary) i przeskanuj dysk dobrym antywirusem np. Kaspersky, Avast, AntiVir, Norton. Sprawdź scandiskiem czy nie masz badsectorów. Bady czasem “pomagają” w restartach ( powodują restart).

A jak ma to niby zrobić, jak komputer mu się nie może urochomić ? :mrgreen:

Bartosh , sprawdź temperatury w BIOSie.

Zobacz, czy wszystkie wentylatory sie kręcą (na procesorze, w zasilaczu, ewentualnie na karcie graficznej).

NO spróuje z tym dyskiem u kogoś podłączyć ale to dopiero wieczorm.

A jak mam sprawdzic temperatury w biosie? Bo na biosie sie nie znam :oops:

Do BIOSa wejdziesz naciskając klawisz Delete podczas testowania sprzętu. Temperatury będą znajdowały się pod pozycją PC Health Status , bądź podobnie.

Sprawdź, czy wentylatory działają.

Racja, źle doczytałem. Sprawdź temp w biosie jak radzi seba86mu

Wszystkie wiatraczki działaja, temperatura CPU 38-9

wejdź w tryb awaryjny F8 i wyczyść zawartość katalogów tymczysowych ( temp, temporary internet)

a jak mam to zrobić?

Możliwe, że zasilacz padł.

Jaki posiadasz zasilacz ? (producent, moc)

Napisz od razu, jaką konfigurację sprzętową posiadasz.

Zasilacz sam nie wiem… Bo teraz działa, czuje jak sie kreci wiatrak.

Zasilacz 270 albo 300W. Celeron 2,66, 512ram, 200gb, radeon x550

Mapraw system przez 2 “R” ,sprawdzisz jak pracuje zasilacz.

Czyściłem niedawno kom. , miał podobne obiawy ,nawet po naprawie systemu ekran był biały , w awaryjnym uruchomił poprawnie , skanowanie antywirusem i online “0” wirusów

Ściągnołwm Ad-Aware 2007 , wykrył ponad 40 robaków ,po usunięciu kom. uruchomił się normalnie

Teraz działa, ale może przy większym obciążeniu siada, dlatego komputer się restartuje.

Ściągnij lewą ściankę obudowy i odczytaj informacje (producent, moc) z naklejki na zasilaczu.

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś solidnej firmy i sprawdź, czy problem występuje nadal.