Komputer nie może sie włączyć!

(Bartekrejman) #1

Mam problem z komputerem. Włczam go, ładuje sie windows xp, już ma sie pojawiać wybór użytkowników, a tu nagle sie zacina i włącza sie od nowa. I tak w kółko nie może sie włączyć.. Jeszcze w miedzy czasie pojawia sie możliwość wyboru trybu awaryjnego, ale nawet jak go wybiore to i tak sie resetuje i tak w kółko..

Problem sie pojawił wczoraj, Siedziałem sobie i przegladałem strony, a tu nagle wiatraczki mi ucichły. Zaintrygowalo mnie to ale robilem swoje dalej. Nagle mi sie zawiesil i pojawil blue screen z jakims bledem. Zresetowalem i sie dalej resetuje...

PROSZE O POMOC

(Jacu2008) #2

Jaki masz zasilacz? Sprawdź temperaturę procesora np. Everestem

(Cookies23) #3

jacu08 jak on może sprawdzić Everestem jak nie może odplić windowsa :o

Może złapałeś jakiegoś wirusa ?? Podłącz pod inny komp twój dysk (jako secondary) i przeskanuj dysk dobrym antywirusem np. Kaspersky, Avast, AntiVir, Norton. Sprawdź scandiskiem czy nie masz badsectorów. Bady czasem "pomagają" w restartach ( powodują restart).

(Seba86mu) #4

A jak ma to niby zrobić, jak komputer mu się nie może urochomić ? :mrgreen:

Bartosh , sprawdź temperatury w BIOSie.

Zobacz, czy wszystkie wentylatory sie kręcą (na procesorze, w zasilaczu, ewentualnie na karcie graficznej).

(Bartekrejman) #5

NO spróuje z tym dyskiem u kogoś podłączyć ale to dopiero wieczorm.

A jak mam sprawdzic temperatury w biosie? Bo na biosie sie nie znam :oops:

(Seba86mu) #6

Do BIOSa wejdziesz naciskając klawisz Delete podczas testowania sprzętu. Temperatury będą znajdowały się pod pozycją PC Health Status , bądź podobnie.

Sprawdź, czy wentylatory działają.

(Jacu2008) #7

Racja, źle doczytałem. Sprawdź temp w biosie jak radzi seba86mu

(Bartekrejman) #8

Wszystkie wiatraczki działaja, temperatura CPU 38-9

(Tomek013) #9

wejdź w tryb awaryjny F8 i wyczyść zawartość katalogów tymczysowych ( temp, temporary internet)

(Bartekrejman) #10

a jak mam to zrobić?

(Seba86mu) #11

Możliwe, że zasilacz padł.

Jaki posiadasz zasilacz ? (producent, moc)

Napisz od razu, jaką konfigurację sprzętową posiadasz.

(Bartekrejman) #12

Zasilacz sam nie wiem.. Bo teraz działa, czuje jak sie kreci wiatrak.

Zasilacz 270 albo 300W. Celeron 2,66, 512ram, 200gb, radeon x550

(mysz 1) #13

Mapraw system przez 2 "R" ,sprawdzisz jak pracuje zasilacz.

Czyściłem niedawno kom. , miał podobne obiawy ,nawet po naprawie systemu ekran był biały , w awaryjnym uruchomił poprawnie , skanowanie antywirusem i online "0" wirusów

Ściągnołwm Ad-Aware 2007 , wykrył ponad 40 robaków ,po usunięciu kom. uruchomił się normalnie

(Seba86mu) #14

Teraz działa, ale może przy większym obciążeniu siada, dlatego komputer się restartuje.

Ściągnij lewą ściankę obudowy i odczytaj informacje (producent, moc) z naklejki na zasilaczu.

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś solidnej firmy i sprawdź, czy problem występuje nadal.