Komputer nie moze wejśc na obroty

Witam,

Mam problem a komputerem, mianowicie chodzi o to ze znajomy podrzucił mi komputer zeby sprawdzić co w nim nie działa. Problem jest taki ze komputer gdy zaczyna sie właczac to tak jakby “nie mógł wejść na obroty” bo wentylatory zaczynaja sie krecić i zaraz wzwalniaja. Co moze być przyczyna ? Pasta na procesorze została zmieniona na arctic silver 5, ponieważ po starej paście ślad zaginał wszystkie komponenty zostały sprawdzone i działaja. Nie sprawdziłem tylko płyty głownej. 

Komputer stoi na płycie głownej: Asus M2N-MX SE i na procesorze amd am2 ( nie znam dokładnie modelu pownieważ nie sprawdziłem jak zmieniałem paste). Zasilacz to Chieftec GPS-400AA-101A

Prosze o pomoc :wink:

Jeżeli system włącza się poprawnie, to pewnie ma na wentylatorach regulatory zależne od temperatury - zestresuj go trochę i patrz czy zacznie huczeć :wink:

Problem w tym ze systerm nie zdaza sie załaczac i nawet na ekranie sie nic nie wyświetla.

 

Uruchom i spróbuj zaraz wejść od startu do BIOSu (chyba klawisz Delete?). Przekonasz się przynajmniej, czy coś widać na ekranie.

Sprawdze to, a co moze być tego przyczyna ?

Może da się ustalić przyczynę jeśli odpowiesz: czy uruchamia się BIOS i czy widać go na ekranie.

Niestety po kilku próbach nie udało sie wejść w bios, a na ekranie nic sie nie wyświetla.

Spróbuj użyć innego zasilacza może uległ on awarii i nie podaje odpowiednich napięć.

Komputer został podpiety na zasilaczu thermaltake smart se 630w i dalej nie działa.

 

Sprawdzałeś na zintegrowanej karcie graficznej?

Komputer cały czas jest podłaczony do karty zintegrowanej. A czy moze to być problem z kościa biosu ? Moze jest do wymiany ?

Biosu tak łatwo nie wymienisz, ale faktycznie może to być wina uszkodzonej płyty głównej. 

A jak płyte polecalibyście pod ten procesor  ? Moze coś uzywanego, tylko czy to sie opłaca ?