Komputer nie "odbiera" mikrofonu

Wiem,że było wiele takich tematów ale nic mi z nich nie pomogło.

Zwracam się więc do was o pomoc.

Mikrofon jest zwykły,taki przy słuchawkach.Podłączam na pewno w odpowiednie wejście (przedni panel,różowe kółko).Karta dźwiękowa Realtek AC97 Audio.

Myślę,że sprawienie aby Mikrofon działał to tylko kwestia ustawień.Załączam więc screena teraźniejszych ustawień i proszę o pomoc :frowning:

2qs79rn.jpg

Na górnym zdjęciu,po prawej Mikrofon-masz odhaczone Wycisz.Zauważyłeś to ?

Zauważyłem,ale to przecież służy chyba do tego żeby było mnie słychać w głośnikach?A nawet jak “odciszę” to i tak nic nie słychać :confused:

Jeśli masz np.Skypa przeprowadż rozmowę testową przy różnych ustawieniach.Zajrzyj do Dżwięki i urządzenia audio/Audio-też sprawdż ustawienia.

http://support.microsoft.com/kb/306537/pl Postudiuj .Zakładam że mikrofon sprawny(sprawdzony na innym urządzeniu). Pozdrawiam.

Tak,mikrofon sprawny.

Wskazówki które podałeś do przestudiowania może i pomocne,ale jest tam taki paragraf jak “Kliknij kartę Rozpoznawanie mowy.”

A co jeżeli u mnie w tym “mowa” nie ma karty rozpoznawanie mowy? :confused:

P.S-Te ustawienia,które są w screenie w moim pierwszym poście są dobre?

Na dolnym screenie po prawej masz opcje “Ustawianie głośności: Odtwarzanie, Nagrywanie”

Zaznacz kropką nagrywanie, daj ok , i mixer się zmieni na mixer do nagrywania. Okno główne zmieni nazwę z “Regulacja głośności” na “Źródło nagrywania”. Tam wybierasz mikrofon do nagrywania i jego głośność.

Zrobiłem jak kazałeś i głośność jest,a tego wyboru mikrofonu nigdzie nie widzę :frowning:

Screen:

190ajd.jpg

Na screenie z 8.54 nie widzę we “Właściwościach nagrywania” wejścia"Front Mic". Wydaje mi się że w tym układzie czynne masz tylne gniazdo mikrofonu. Sprawdź czy na tylnym mikrofon działa. Czy kiedykolwiek korzystałeś już z “Front Mic”?(czy wcześniej działał).

U mnie w tam nie ma “Front Mic” o_O

Na przednim panelu kiedyś działało,i na tylnym też.Teraz nie działa na żadnym.

Nie wiem czy ta informacja jest pomocna,ale jak kupie nowy mikrofon to zawsze tak jest.Kiedyś się z tym uporałem ale nie pamiętam jak :confused:

Dodane 19.11.2010 (Pt) 15:51

Pomoże ktoś ? :frowning: