Komputer nie odczytuje aparatu

Mój komputer ostatnio wogóle nie odczytuje aparatu. Mam aparat FUJIFILM A820 . Ostatnio działał kiedy podłączyłam go do komputera . Niedawno formatowałam koputer i od tego czasu nie oczytuje aparatu. Kiedy podłącze to komputer wgl. nie wyszukuje sprzętu jest tylko takie szybkie dwa razy ( no wiecie ten dźwięk jak się jakiś sprzęt podłączy ) a jak wyłącze to normalny . Nie wiem co robić , a potrzebny mi to teraz bo coś musze wrzucić na komputer . Co mam robić?! . BArdzo proszę o pomoc !

ps. nie wiem czy w dobrym temacie założyłam wątek , więc najwyżej proszę przenieść.

Otwórz folder “Mój Komputer” - czy jest tam aparat jako dysk?

nie ma , nic się nie wyświetla

Dodane 11.04.2011 (Pn) 16:08

wogóle mi nie odczytuje aparatu , nie wyświetla się nawet że nowy sprzęt został podłączony do komputera… co mam robic ?

Sprawdzić na innym kompie, innym kablu czy gniazdo albo wiązka nie została rozwalona.

Otwórz menedżer urządzeń i wtedy podłącz aparat, zobacz czy coś tam się pojawia, może gdzieś jakiś wykrzyknik?

T00kson zrobiłam tak jak radziłeś i rzeczywiście jest wykrzyknik jak podłącze pisze coś takiego :

Urządzenia do obrazowania

USB PTP Camera

sprawdzałam i jest włączony . Co dalej ?

włącz aparta, i podłącz pod inne usb w kompie

właśnie nie mam innego . Mam starszego laptopa i mam tylko jedno . Ale to usb działa bo mam do niego myszke podłączoną

Kliknij tam gdzie jest wykrzyknij prawym i daj “Odinstaluj”, jak się odinstaluje to odłącz i podłącz aparat jeszcze raz.

“nie można odinstalować urządzenia.Urządzenie może być wymagane do rozruchu komputera” . :frowning:

A jak odłączyłam aparat to znikło to pole z tym wykrzyknikiem

Nie doczytałem, że formatowałaś kompa… Może po prostu sterownika brakuje… Ściągnij to i zainstaluj:

http://www.fujifilm.com/support/digital … vWinXP.exe

dalej to samo ;(

http://www.forum.fotoexpert.pl/topics9/11881.htm

tutaj ktoś miał podobny problem

może zrób tak jak on mówi…

W menadżerze urządzeń klikłam " aktualizuj sterownik " i o dziwo DZIAŁA !!

Super teraz moge zrzucić wideo i zdjęcia :slight_smile: .

WIELKIE dzięki za pomoc ! :slight_smile:

Pozdrawiam .