Komputer nie odpala!

(Adi325tds) #1

Nie wiem co się dzieje mam celerona 1.7 s478, od niedawna mam problem z uruchomieniem komputera a mianowicie zaczyna ładować się xp i wyłcza się monitor i klawiatura ale chłodzenie procka działa. Ostatnio gdy chcę go odpalić "po nocy" to muszę próbować kilkanaście razy zanim się uruchomi :-x

Złączono Posta : 16.03.2006 (Czw) 0:59

Z poczatku pomagało odzyskiwanie systemu w trybie awaryjnym a teraz nawet to nie działa. Gdyby ktoś miał jakieś pomysły na ten problem to jestem wdzięczny za porady.

(Proph3t) #2

sprawdź temperatury (speedFan) , zasilacz wyrabia??, nie jest zasyfiony w środku ??

(Gina Gina) #3

Sprawdź kondensatory elektrolityczne

http://www.edw.com.pl/index.php?module= … =151&meid=

(lazikar) #4

Może to byc wina kodeków karty graficznej. Napisz jaka masz i jakie stery.

Spróbuj też podociskać wszystkie karty i wtyczki. Wiem że to banalne, ale już nie raz byłem wzywany do takich “niedziałających” kompów gdzie wystarczyło tylko to zrobić.

(Monczkin) #6

adi325 proszę poprawić tytuł na konkretny

(Adi325tds) #7

hmm, kondensatory te przy procku (6 szt) są “napuchnięte”, karta to GeForce2 MX200 64MB (nie wiem jakie sterowniki bo już wogóle nie mogę go odpalić ), a co do tego zasyfienia to właśnie trochę to zaniedbałem bo był ostro zakurzony i temperatura sięgała nawet 53 stopni, po wyczyszczeniu spadła do ok 35 ale jak dłużej pochodził to i tak rosła do 50-51, zasilacz 350 W i dotej pory wyrabiał więc to raczej nie to. Wydaje mi się że proc się przegrzał ale nie jestem żadnym mechanikiem więc to są tylko moje przypuszczenia. Wszystkie karty i taśmy też są dobrze wpięte i dociśnięte.

(Proph3t) #8

i to jest przyczyna jeśli masz płytę na gwarancji w co wątpię to serwis chociaż można to też ręcznie wymienić jeśli ma się trochę wprawy :slight_smile:

(Adi325tds) #9

czyli procek jest oki ??? a czy te kondensatorki mogą być od innej płyty ??? czy od takiego samego modelu ??? (przepraszam za banalne pytanie :))

Złączono Posta : 20.03.2006 (Pon) 0:24

oki, już wszystko wiem. Wielkie dzięki wszystkim !!