Komputer nie otwiera się do końca sam

Mam kłopot z otwieraniem się komputera, a mianowicie kiedy go włączę system oczywiście zaczyna się otwierać i nagle robi się czarno i koniec muszę

poruszyć myszką i pojawia się obraz i cała reszta, zaczeło się tak dziać wczoraj wieczorem wcześniej było wszystko ok.

Czy może ktoś wie co to takiego dlaczego sam nie otwiera się do końca, tylko potrzebuje pomocy ??Co może być przyczyną??? Proszę o jakieś wskazówki jeżeli można to naprawić bo to troszkę denerwuje :evil:

może masz ustawione wyłączanie monitora po sekundzie lub dwóch :slight_smile: albo jakiś wygaszacz z czernią w tle masz tak samo ustawiony.

A co wczoraj robiłeś pomyśl - może tu problem.

Wczoraj napisałem temat “Informacja o zamykaniu się systemu”

Miałem jakiś kłopot ze sterownikiem USB ale zgodnie z radą otrzymaną wczoraj zainstalowałem go na nowo, po restarcie dzieje się właśnie to co opisałem.

Jak sprawdzić czy jest ustawione wyłączenie monitora, lub ten wygaszacz???

A mysz masz na USB.

Tak i co ciekawe jak się robi czerny ekran mysz też gaśnie muszę wyciągnąć wtyczkę USB i włożyć ponownie wtedy zaczyna działać i pojawia się obraz

A jaki masz system i jaka wersja USB.

Jak masz oprogramowanie myszy to je odinstaluj,restart kompa i uruchom mysz na sterach systemowych i jak teraz.

Wgraj stery do płyty głównej.

Sprawdź w menadzeże urządzeń co słychać w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej.

Nie wiem czy o to chodzi, bo strasznie jestem cienki w tym temacie system

to:

Microsoft Windows XP Profesjonal Wersja 2002, Service Pack 2

oprogramowania do myszy nie mam.

Czyli jak zrobisz co pisałem i dalej to samo,wypnij wszystkie urządzenia USB z gniazd kompa oprócz myszy.

Wchodzisz do menadzera urządzeń i odinstaluj wszystko co kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej,restart kompa i system ponownie zainstaluje stery do USB - sprawdź menadżer czy wszystko gra.

Możliwe że również mysz uszkodzona - sprawdź kompa na innej.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

ja jak miałem mysz ‘‘zwalona’’ to mi sie tylko komp do biosu ładował system już nie wiec moim zdaniem to wina myszki!