Komputer nie pobiera adresu IP


(lubelmar) #1

Mam następujący problem. Komputer jest podłączony bezpośrednio do modemu. Nie ma sieci. Dostawca internetu sprawdził wszystko i powiedział że z ich strony wszystko jest ok, tylko ze mój komputer nie pobiera IP. Pogrzebałem w necie i zrobiłem tak jak wyczytałem czyli w ustawieniach karty zmieniłem Link Down Power Saving zmieniłem na Eanable, a w Link Speed/Duplex ustawiłem na 100MB/Half Duplex.

Teraz przy łączeniu niby wyskakuje że pobieranie aadresu IP, ale netu nadal nie mam. Stan sieci wygląda następująco : stan -połączono, szybkość 100MB/s, wysłano pakiety ok. 140 odebrano ok 26. Czyli nadal jest coś nie tak. Może ktoś wie co na to zaradzić ?


(niezDarek) #2

napisz skąd masz internet z jakiej firmy, ale wydaje mi się że sam powinieneś wpisać IP i inne dane potrzebne do łączenia się z netem


(lubelmar) #3

Internet mam z aster. We właściwościach jest i Adres IP i Maska podsieci i Brama. wszystkie te numerki są.


(Tompyk) #4

Spróbuj wyłączyć modem z napięcia i ponownie go włączyć - zresetują się wtedy ustawienia modemu i na nowo nawiąże połączenie.


(lubelmar) #5

Próbowałem, nic to nie daje niestety.


(Tompyk) #6

A używasz jakiego programowego Firewalla? Może to on blokuje.


(lubelmar) #7

odinstalowałem firewalla bo myslałem ze to właśnie on blokuje. Był Ashampoo FireWall.


(Tompyk) #8

A wyłącz też systemowego Firewalla - na próbę.


(lubelmar) #9

Bez zmian


(Tompyk) #10

No to może jeszcze jedna propozycja- wyłącz i włącz sprzętowo kartę sieciową w menedżerze urządzeń..


(lubelmar) #11

No niestety to tez nic nie dało. Chyba spróbuję przeinstalować windowsa, może to coś da.


(łysy01) #12

Reinstalacja Windowsa to ostateczność. Jaki masz rodzaj połączenia, stałę IP czy przydzielana dynamicznie? Zerknij na tą stronę, może znajdziesz rozwiązanie http://lan-xp.webpark.pl/


(lubelmar) #13

Stałe łącze 256Mb. IP stałe, aczkolwiek wydaje mi sie ze powinno byc z zakresu 192.168.... a jest 107.22...... . Moze cos z IP nie tak. Zrobiłem tak jak na wskazanej stronce ale na niewiele sie zdało. Moze cos z tym IP jest nie tak. Ale takie sie wyswietla w ipconfig


(łysy01) #14

Na podanej stronie masz przedstawioną konfigurację różnych typów połączeń, zerknij na wszystkie. Jeżeli masz podany IP, maske podsieci, brame domyślną i DNS to wystarczy wpisac i polączenie musi być. Przy zmiennym IP operator podaje Twój login i hasło, wpisujesz i pecet pobiera IP przy każdym łączeniu z internetem. Sprawdź dokładnie czy wszystko dobrze wpisałeś, być może wprowadziłeś do pamięci jakis błędny zapis który uniemożliwia połączenie. Usuń połączenie i od początku wprowadź wszystkie dane. Mozesz jeszcze spróbować skonfigurować połączenie na linuksie uruchomianym z płyty. Bardzo prosto konfiguruje się połączenie z siecią w Mandrivie, pobierz wypal i uruchom z CD http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... 8.1+XfceJeżeli bez problemu uruchomisz połączenie na np. Mandrivie to będzie oznaczało, ze coś nie gra w Windowsie.


(niezDarek) #15

najlepeij idź do dostawcy internetu i niech ci skonfiguruje jak należy aby działał net ma taki obowiązek


(lubelmar) #16

W związku z obawą, że jak zaczne grzebać w ustawieniach to cos poknoce (czasem tak mam), wezwałem technika z aster, niech sie fachowa siła zajmie problemem. ZObaczymy czy mają tam fachowców. Dzieki za wszystkie podpowiedzi.


(niezDarek) #17

jak przyjdzie technik to zapytaj go się co było nie tak abyś wiedział na przyszłość czym się zając w podobnym przypadku