Komputer nie pobiera adresu IP

Mam następujący problem. Komputer jest podłączony bezpośrednio do modemu. Nie ma sieci. Dostawca internetu sprawdził wszystko i powiedział że z ich strony wszystko jest ok, tylko ze mój komputer nie pobiera IP. Pogrzebałem w necie i zrobiłem tak jak wyczytałem czyli w ustawieniach karty zmieniłem Link Down Power Saving zmieniłem na Eanable, a w Link Speed/Duplex ustawiłem na 100MB/Half Duplex.

Teraz przy łączeniu niby wyskakuje że pobieranie aadresu IP, ale netu nadal nie mam. Stan sieci wygląda następująco : stan -połączono, szybkość 100MB/s, wysłano pakiety ok. 140 odebrano ok 26. Czyli nadal jest coś nie tak. Może ktoś wie co na to zaradzić ?

napisz skąd masz internet z jakiej firmy, ale wydaje mi się że sam powinieneś wpisać IP i inne dane potrzebne do łączenia się z netem

Internet mam z aster. We właściwościach jest i Adres IP i Maska podsieci i Brama. wszystkie te numerki są.

Spróbuj wyłączyć modem z napięcia i ponownie go włączyć - zresetują się wtedy ustawienia modemu i na nowo nawiąże połączenie.

Próbowałem, nic to nie daje niestety.

A używasz jakiego programowego Firewalla? Może to on blokuje.

odinstalowałem firewalla bo myslałem ze to właśnie on blokuje. Był Ashampoo FireWall.

A wyłącz też systemowego Firewalla - na próbę.

Bez zmian

No to może jeszcze jedna propozycja- wyłącz i włącz sprzętowo kartę sieciową w menedżerze urządzeń…

No niestety to tez nic nie dało. Chyba spróbuję przeinstalować windowsa, może to coś da.

Reinstalacja Windowsa to ostateczność. Jaki masz rodzaj połączenia, stałę IP czy przydzielana dynamicznie? Zerknij na tą stronę, może znajdziesz rozwiązanie http://lan-xp.webpark.pl/

Stałe łącze 256Mb. IP stałe, aczkolwiek wydaje mi sie ze powinno byc z zakresu 192.168… a jest 107.22… . Moze cos z IP nie tak. Zrobiłem tak jak na wskazanej stronce ale na niewiele sie zdało. Moze cos z tym IP jest nie tak. Ale takie sie wyswietla w ipconfig

Na podanej stronie masz przedstawioną konfigurację różnych typów połączeń, zerknij na wszystkie. Jeżeli masz podany IP, maske podsieci, brame domyślną i DNS to wystarczy wpisac i polączenie musi być. Przy zmiennym IP operator podaje Twój login i hasło, wpisujesz i pecet pobiera IP przy każdym łączeniu z internetem. Sprawdź dokładnie czy wszystko dobrze wpisałeś, być może wprowadziłeś do pamięci jakis błędny zapis który uniemożliwia połączenie. Usuń połączenie i od początku wprowadź wszystkie dane. Mozesz jeszcze spróbować skonfigurować połączenie na linuksie uruchomianym z płyty. Bardzo prosto konfiguruje się połączenie z siecią w Mandrivie, pobierz wypal i uruchom z CD http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … 8.1+XfceJeżeli bez problemu uruchomisz połączenie na np. Mandrivie to będzie oznaczało, ze coś nie gra w Windowsie.

najlepeij idź do dostawcy internetu i niech ci skonfiguruje jak należy aby działał net ma taki obowiązek

W związku z obawą, że jak zaczne grzebać w ustawieniach to cos poknoce (czasem tak mam), wezwałem technika z aster, niech sie fachowa siła zajmie problemem. ZObaczymy czy mają tam fachowców. Dzieki za wszystkie podpowiedzi.

jak przyjdzie technik to zapytaj go się co było nie tak abyś wiedział na przyszłość czym się zając w podobnym przypadku