Komputer nie reaguje...pomocy


(Karol Ba) #1

ej ludzie pomóżcie mi błagam, mam ogromnego problema...na moim drugim kompie grzebałem w biosie i przez własną głupote coś ***** nie chciał mi sie system włączyć, pisało coś Disk boot failure insert system disk and press enter, no to w biosie uruchomiłem opcje load fail-safe defaults no i....koniec. Komputer od teraz sie nie chce włączyć, nie ma nawet obrazu, tylko coś wewnątrz piszczy.

Poprawki JNJN


(JNJN) #2

Radzę szybko przeczytać Regulamin Forum.

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

Ustaw bootowanie w biosie z dysku systemowego i zapisz bios Save.

Podaj konfigurację kompa i jaki dysk ATA,czy Sata.


(Bik128) #3

Po pierwsze zajrzyj do regulaminu co do wypowiadania się na forum.

:twisted:

Po drugie w kompie trzeba rozkręcić obudowę i znaleźć zworkę do resetowania BIOS-u. (zazwyczaj blisko bateri jest). Najlepiej sprawdzić w instrukcji do płyty głównej gdzie dokładnie. Zewrzeć zworkę na 10 sekund i ustawić w normalne położenie. Komp powinien działać.


(Karol Ba) #4

tak tylko że ja go nie potrafie włączyć, żeby ustawić bootowanie, nie dociera nawet sygnał do monitora...dysk ATA....a i poprawka nie włączyłem load fail-safe options tylko Load High Performance Defaults

...z góry dzieki (a tak w ogóle to genialne forum, po minucie już odpowiedź :))

i sory za przekleństwa, ale mam nóż na gardle i jestem znerwowny z leksza

dobra spróbuje z restarem biosu...dzieki :stuck_out_tongue:


(Mlajtner) #5

ew wyciągnąć baterię z płyty na min 30 min


(Karol Ba) #6

no i guzik...restart biosu nie pomógł :(...mam się szykować na najgorsze czy jest jeszcze jakaś nadzieja


(Bik128) #7

Jakie dżwięki (piski) (krótkie? dlugie? ciagły pisk?)wydaje z siebie komputer? Widać plansze BIOS lub cokolwiek? Jeśli się znasz to spróbuj przełożyć kość RAM do innego gniazda (miałem kiedyś podobny problem). Jak będziesz przekładać RAM to wcześniej dotknij kaloryfera czy czegoś zeby się uziemnić bo można uszkodzić RAM. I sprawdź kable od monitora, klawiatury i myszki... dysku twardego, Cd-Romu w tym zasilania tych rzeczy... może coś nie łączy.


(Karol Ba) #8

Piski są krótkie regularne co 4 sekundy, kabelki raczej wszystkie podociskane. Z tym RAM-em to jeszcze zobacze... nie widać planszy BIOS, kompletnie nic :(... w necie znalazłem podobny problem u jednego z kolesi i tam radzą "wyczyścić CMOS najpierw, a potem przeinstalować BIOSA" tylko że strona jest angielskojęzyczna i dalej jest bieda coś się dowiedzieć...mógłby mi to kto objaśnić co mam robić ??

dobra już nie aktualne oddałem skubanego do serwisu, bo nawet przestawienie zworki na clear cmos nic nie dało


(Bik128) #9

Dla potomności oto objaśnienie pisków i komunikatów BIOS:

http://www.jacekerjot.neostrada.pl/dodatki/dzwieki%20systemowe.doc

http://frankosio.neostrada.pl/bios04.htm