Komputer nie reaguje

Witam. Znajomy przyniosl do mnie komputer abym go sprawdzil i zlozyl aby byl zdatny do pracy. I jest taki problem ze gdy wlacze komputer to nic sie nie dzieje. caly czas jest czarny ekran i kontrolka monitora miga tak jak by nie bylo wogole sygnalu od komputera. Myslalem ze to wina karty graficznej wiec posprawdzalem na kilku innych kartach i jest to samo… Tylko raz jakims cudem zalapalo i sie uruchomil normalnie. Kolega mowil ze jak go raz wlaczyl to normalnie sie uruchamial. Co moze byc nie tak?? W razie co podaje model plyty glownej: ASRock K7S41.

Pozdrawiam

zresetuj bios zworką lub wyjmij baterie z płyty gł na parę min.

A która to zworka i w jaki sposób mam zresetować nią bios??

Zworka powinna być w okolicach baterii. Musisz przełożyć ją na chwile z pinów 1-2 na 2-3, lub ja sa tylko 2 piny to je czymś zewrzeć na chwile, jak nie wiesz to wyjmij baterie

Kurcze… Przy baterii jest miejsce ale nie ma tam wcale zworki… Może została wyjęta

jeżeli są tylko 2 piny to zewrzyj je np. srubokrętem, może być napisane obok niej CLR_CMOS, CLEAR_CMOS, CLEAR_RTC_RAM lub coś w tym stylu

Sa 2 piny, napisane jest obok nich CLRCMOS1 i CLRCMOS2… I mam je zetknąć śrubokręterm tak??

tak, wcześniej odłącz wtyczkę od zasilania

Lepiej by było wyjąć baterie na te kilka minut dla amatora.

Informatyka to mój przyszły zawód więc nie jestem amatorem… Tylko nigdy tej rzeczy nie zdarzyło mi się robić a wolał bym zapytać niż gorzej spartolić ten PC niż jest teraz…:slight_smile: Ale wracając do tematu to żadna z tych rzeczy nie pomogła… Pewnie płyta główna do wymiany

Życze sukcesów. =D>

Podepnij inne kości RAM jak masz możliwość

dzieki bardzo:)

Dodane 22.07.2009 (Śr) 18:25

Z ramem też już kombinowałem… Cały czas to samo

jaki masz zasilacz w tym kompie?

sprawdź czy na płycie gł kondensatory nie są napuchnięte

Zasilacz jakiś szajski. 250WATT ma. A z kondensatorami wszystko w porządku.

sprawdź czy na innym zasilaczu bedzie ten sam problem, jeśli tak to pewnie walnięta będzie płyta gł lub procek

Coś czuje że płyta głowna spalona raczej to jest pewne !!

Może to jest powód tego? Zasilacze z czarnej listy nie trzymają napięć i są utrudnieniem. Polecam zmienić zasilacz

http://www.allegro.pl/item689564062_zas … c_oem.html

Warto podmienić zasilacz.

Jeśli jest pod ręką to bez wyjmowania starego podpiąć tylko te wtyczki,

które idą do płyty.

Na monitorze powinny się pojawić informacje POST a potem BIOS.