Komputer nie startuje na 1 z 2 dysków

Problem jest taki że mam dwa dyski i na dysku1 mam zainstalowany system win xp a na dysku2 ubuntu. Dysk1 jest jako primary master a dysk2 jako slave. Chcąc uruchomić system xp w biosie ustawiłem startowanie z dysku hdd-0 i system nie wczytuje się, tzn raz na milion razy coś załapie, jednak bardzo ciężko uruchomić pc. Nawet dioda power nie świeci na obudowie pc. Jak ustawię aby pc startował z dysku2 z ubuntu to włącza się za każdym razem. Próbowałem już różnych kombinacji na taśmach i zworkach. Nawet pozostawienie samego dysk1 z xp jako master nie pomaga. Natomiast dysk2 z ubuntu jako master bądź jako slave startuje za każdym razem bez problemu:/ Ktoś się spotkał z czymś takim? Bo mnie to już denerwuje że nie da się systemu uruchomić.

Przy uruchamianiu komputera powinieneś mieć okno wyboru systemu, dzięki czemu w łatwy spsób bez kombinowania z bootowaniem możesz zdecydować jaki system chcesz uruchomić.

Mój komputer >> Włąściwości >> Zaawansowane >> Uruchamianie i odzyskiwanie >> Ustawienia

zaznacz dwie pierwsze opcje z czasem ~30s.

jeśli to nie poskutkuje, kliknij Edytuj i wklej zawartość na forum.

SolelyRose*

To nie to, bo mam na osobnych w ogóle dyskach a nie partycjach i nie mam menu wyboru systemu. ![-o<