Komputer nie startuje z usb i czytnikiem kart POMOCY

(Dominikabielewicz) #1

Potrzebuję pomocy odnośnie mojego komputera bo ja już próbowałam wszystko co umiem i dalej nie wiem co zrobić. Problem wygląda tak:

Komp działa. Gdy zostawię usb drive i ponownie włączę komputer to nie chce działać. gdy odepnę usb działa . Kupiłam czytnik kart. Zamontowałam w komputerze i podłączyłam do płyty głównej (MSI V-class) startuje komputer i NIC. Pokazuje sie tylko strona z nazwa płyty głównej i dalej nic nie idzie. Odpinam urządzenie - komp działa. Wiem że coś w biosie ale nie wiem gdzie tego szukać bo nic tam nie znalazłam. Proszę pomóżcie

(Technik Elektro) #2

wygląda na uszkodzone porty USB na płycie głównej, pozostaje kupno kontrolera na slocie PCI jeśli to komputer stacjonarny..., rozumiem, że po podpięciu urządzenia do portu na USB system/komputer nie wstaje ...??

(Dominikabielewicz) #3

No dobra jeszcze raz. Kupiłam czytnik kart (3.5 internal Card Reader) Wkładam go do kompa i podpinam do płyty głównej aby było zasilanie, odpalam komp i nic. Pokazuje sie strona startowa MSI Motherboard V-class (płyta główna to: MSI N1996). Gdy odpinam czytnik komputer startuje bez problemu.Co mam zrobić

(Technik Elektro) #4

hmmm a do jakiego portu na płycie podłączyłaś ten czytnik kart pamięci ?? do pinów usb ??

(Dominikabielewicz) #5

no dobra a gdzie miałam podłączyć?? Pytałam kumpla i powiedział że nie ma znaczenia gdzie ale tylko w tym miejscu mi pasował no i koło kabla gzie wpięty jest USB

-- Dodane 24.01.2009 (So) 23:53 --

Generalnie wiem co gdzie i jak ale widocznie mało wiem :frowning: :expressionless:

(Technik Elektro) #6

skontaktuj się ze sprzedawcą, jeszcze jedno kabel - jego piny są ze sobą połączone (splecione razem wszystkie piny) ??

(Dominikabielewicz) #7

tak są połączone od karty. A sprawdziłam od usb i każde oddzielne

(Technik Elektro) #8

to jakaś bardzo stara płyta główna ?? zainstaluj everesta i podaj model, może chodzi o kompatybilność z usb 2.0... skoro wisi podczas postu (bios)...