Komputer nie startuje z usb i czytnikiem kart POMOCY

Potrzebuję pomocy odnośnie mojego komputera bo ja już próbowałam wszystko co umiem i dalej nie wiem co zrobić. Problem wygląda tak:

Komp działa. Gdy zostawię usb drive i ponownie włączę komputer to nie chce działać. gdy odepnę usb działa . Kupiłam czytnik kart. Zamontowałam w komputerze i podłączyłam do płyty głównej (MSI V-class) startuje komputer i NIC. Pokazuje sie tylko strona z nazwa płyty głównej i dalej nic nie idzie. Odpinam urządzenie - komp działa. Wiem że coś w biosie ale nie wiem gdzie tego szukać bo nic tam nie znalazłam. Proszę pomóżcie

wygląda na uszkodzone porty USB na płycie głównej, pozostaje kupno kontrolera na slocie PCI jeśli to komputer stacjonarny…, rozumiem, że po podpięciu urządzenia do portu na USB system/komputer nie wstaje …??

No dobra jeszcze raz. Kupiłam czytnik kart (3.5 internal Card Reader) Wkładam go do kompa i podpinam do płyty głównej aby było zasilanie, odpalam komp i nic. Pokazuje sie strona startowa MSI Motherboard V-class (płyta główna to: MSI N1996). Gdy odpinam czytnik komputer startuje bez problemu.Co mam zrobić

hmmm a do jakiego portu na płycie podłączyłaś ten czytnik kart pamięci ?? do pinów usb ??

no dobra a gdzie miałam podłączyć?? Pytałam kumpla i powiedział że nie ma znaczenia gdzie ale tylko w tym miejscu mi pasował no i koło kabla gzie wpięty jest USB

Dodane 24.01.2009 (So) 23:53

Generalnie wiem co gdzie i jak ale widocznie mało wiem :frowning: :expressionless:

skontaktuj się ze sprzedawcą, jeszcze jedno kabel - jego piny są ze sobą połączone (splecione razem wszystkie piny) ??

tak są połączone od karty. A sprawdziłam od usb i każde oddzielne

to jakaś bardzo stara płyta główna ?? zainstaluj everesta i podaj model, może chodzi o kompatybilność z usb 2.0… skoro wisi podczas postu (bios)…