Komputer nie startuje

Halo wszystkim,mam nastepujacy problem.Wymienilem w moim komputerze kilka rzeczy na nowsze a mianowicie

Motheboard Gigabyte M61P-S3

Procesor AMD Athlon 64X2 5200+

Pamiec 2048 KIT DDR2 MDT PC6400/800 CL5

po zlozeniu wszystkiego i podlaczeniu kabli wlaczylem komputer do sieci i odpalilem.Jedynym efektem mojej pracy jest to ze po odpaleniu chodzi tylko wentylator na procesorze i bardzo wolno wentylator zasilacza.Pozatym nic nie wystartowalo.

Jesli mial ktos z czyms podobnym do czynienia to dzieki z gory za odpowiedz

Po zmianie płyty głównej należy przeinstalować system operacyjny.

Czy to znaczy ze powinienem zaladowac do komputera goly dysk twardy?

Po prostu sformatuj partycję na której znajduje się obecnie system operacyjny i zainstaluj na nowo system.

Jeżeli posiadasz Windows XP, to zmień w BIOSie na bootowanie z napędu CD-ROM (zapisz ustawienia), włóż do napędu płytkę z Windowsem, sformatuj partycję systemową i zainstaluj system od nowa :slight_smile:

Aha, jeżeli w ogóle na monitorze nic sie nie pojawia, to zresetuj najpierw BIOSa płyty głównej, wyciągając z płyty głównej bateryjke na ok. 30 minut (oczywiście komputer musi być wyłączony). Po 30 minutach włóż baterię z powrotem i ustaw w BIOSIe bootowanie z napędu optycznego.

Do BIOSa wchodzi się poprzez naciśnięcie klawisza Delete na klawiaturze.

Mam sformatowany jeden dysk twardy ktorego nie uzywam,czy to znaczy ze jesli go zabuduje do komputera powinien wystartowac i pojawi mi sie BIOS?

Jeżeli po uruchomieniu komputera nic na ekranie monitora się nie pojawia, tylko kręcą się same wentylatorki, to musisz najpierw zresetować BIOSa płyty głównej, aby w ogóle doszło do testowania sprzętu (wtedy naciskasz klawisz Delete - w ten sposób wchodzisz do BIOSa.

Jak zresetować BIOSa, napisałem w poprzednim poście.

Po zresetowaniu BIOSa i ustawieniu bootowania z napędu optycznego możesz włożyć drugi (sformatowany dysk twardy), ale zczy to będzie miało sens ? Tamten dysk może mieć niższe parametry od tego, który obecnie masz w komputerze.

Napisz, jakie to dyski twarde (producenci i modele). Napisane jest na naklejkach dysków.

Dysk ktory mam sformatowany i moge ewentualnie zamontowac w komputerze to

MAXTOR 541 DX 20 GB Ultra ATA 100 a ten ktory mam w komputezre to Seagate 120 GB

Ten dysk pozostaw w komputerze.

Zresetuj BIOSa (jak pisałem wyżej), gdy już komputer się uruchomi (dojdzie do testowania sprzętu), naciśnij Delete i ustaw w BIOSie przy First Boot Device: na DVD/CD-ROM, zapisz zmiany, włóż płytkę z Windowsem XP (przypuszczem, że taki właśnie masz) do napędu, potem instalator poprowadzi Ci do sformatowania dysku twardego.

Jaki w ogóle posiadasz system operacyjny na płytce ?

Mam Windows XP profesional

Postwił bym na KARTĘ GRAFICZNĄ prawdopodobnie nie siedzi dobrze

wyjmij ją i wciśnij ponownie

Karta jest na plycie glownej innej jeszcze nie instalowalem,wiec to chyba nie to.Co mnie jeszcze irytuje to to,ze zasilanie plyty glownej ma 24 pin,y a wyjscie z zasilacza ma ich tylko 20

A zasilacz nie posiada osobnej wtyczki 4-PIN ?

Jeżeli nie, to zasilacz do wymiany.

Zasilacz ma dodatkowa wtyczke 4 PIN i ta jest podlaczona do ATX 12V

Czyli w porządku.

Zrobiłeś, jak pisałem w moich wcześniejszych postach ?

Halo,dzieki pomoglo wyczyszczenie partycji systemowej.Wszystko hula.Wesolych swiat.