Komputer nie startuje!

(At803) #1

Witam

Mam taki problem, mianowicie gdy włączam komputer sprawdza płytę, później żąda wyboru kroku awaryjnego (uruchom normalnie, tryb awaryjny, wiersz poleceń itd.) a po wyborze się resetuje.

Przy próbie ponownego zainstalowania systemu sprawdza miejsce na dysku po czym się resetuje. Przy próbie uruchomienia z dyskietki startowej komputer się zawiesza! Pomocy !!

(McDracullo) #2

Sprawdź dysk na innej tasmie sygnałowej.

Jaki to dysk i il ma lat?

Usuń wszystkie partycje z dysku za pomocą innego systemu opracyjnego (podłłączasz dysk do innego PCeta).

(Gutek) #3

Zasadnicze pytanie, co chcesz zrobić, wgrać system? Co robiłeś do tej pory? Więcej szczegółów, będzie łatwiej, jaki system ciebie interesuje 98? Masz jakiś system już na dysku, coś wgrywałeś, itp.?

(At803) #4

McDracullo, dysk jest stary (Sygete, model ST320410A) nie wiem ile ma lat. Dzisiaj spróbuje podłączyć do innego komputera. Gutek2222 kiedy system nie chciał mi wystartować to włorzyłem płytke Windowsa XP Professional. Po prostu chciałem przeinstalować system, bo nie było jak sformatować dysku. Z dyskietki startowej też nie idzie. Na dysku jest Windows Millennium. A czy jest możliwość że to procesor? Albo płyta główna? Jak to sprawdzić??

(JNJN) #5

Przyczyn wiele:

• konserwacja kompa

• sprawdź temperatury wszystkiego

• zasilacz

• sprawdzenie pamięci

• dysk

• inne

ale na początek odłącz dysk z taśmy sygnałowej i zabootuj kompa z dyskietki startowej WIN 98/ME i zobacz czy teraz uruchomi się bez problemu komp.

(At803) #6

Właśnie skończyłem sprawdzać dysk na innym komputerze. Wszystko chodzi. Czyli to nie jest wina dysku.

Spróbuje.

(McDracullo) #7

Na początek podłacz inną taśmą sygnałową i sprawdź na innym zasilaczu.

(At803) #8

Na innym komputerze zrobiłem scandiska i znalazł trochę błędów. Po naprawieniu tych błędów komputer rusza z dyskietki startowej. Ale z dysku system nie idzie. Jak tylko wybiore tryb (normalny, awaryjny itd.) to komputre się resetuje.

(McDracullo) #9

Zainstaluj system raz jeszcze. Może być problem z plikiem bootowania.

(At803) #10

Mogę spróbować...

(zciwo) #11

Uzyj WDclear. Mi 2 dni temu odratował dysk :slight_smile:

(At803) #12

zciwo a co mi to da? Ten dysk chodzi na innym komputerze.