Komputer nie tylko dla gracza za niecałe 6k

Chciałbym zaprezentować wam konfigurację, którą z wielką chęcią sam bym przygarnął gdybym miał taką ilość gotówki.

Mimo że budżet był dość wysoki, to ze względu na wysokie ceny podzespołów nie udało mi się umieścić w jednostce centralnej wszystkiego, co planowałem. Konfiguracja, która znajduje się na powyższym screenie prezentuje wysokie możliwości rozbudowy.
Zasilacz Chieftec 1000W pozwoli zasilić o wiele większą ilość komponentów niż te, które są zamontowane w chwili obecnej. Zdecydowanie najwydajniejszym ale i najbardziej prądożernym komponentem jest karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 1060, która powinna sobie bez problemu poradzić ze wszystkimi dzisiejszymi tytułami. W przyszłości można dokupić jeszcze jedną do zestawu, gdyż płyta MSI Z370-A posiada dwa gniazda PCI-E x16, pozwalając na SLI.
Ograniczony budżet pozwolił na zamontowanie jedynie 16GB bardzo dobrej pamięci Kingston HyperX Predator.
Sercem komputera jest procesor Intel i7-8700k, za którego chłodzenie odpowiada SilentiumPC Fortis 3 HE1425.
Swoje gry możemy przechowywać na dysku twardym Toshiby. Dwa terabajty, wspierane pamięcią Intel Optane z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagającego gracza .Jeśli potrzebna jest jeszcze wyższa wydajność, można skorzystać z 240GB dysku SSD SATA III firmy Sandisk.
A to wszystko w obudowie Cooler Master MasterBox Pro 5 RGB, która będzie się wyśmienicie prezentowała na każdym biurku.
Link do listy: https://www.x-kom.pl/lista/lh3k9hebr

Zasilacz przesadzony, zbędne koszta na takiego potwora.

Tak jak pisałem w innym zestawie, w cenie do 6tys grzechem jest wkładanie GTX1060 :-1:

1lajk

Jak wspomniałem w opisie, jestem zwolennikiem SLI/Crossfire. O ile wiem, GTX1060 działa bezproblemowo w SLI, dlatego wybrałem mocniejszy zasilacz. Zabrakło mi budżetu na umieszczenie drugiej GTX1060, ale zawsze istnieje taka możliwość.

1lajk

Najstarsi górale mówią we wsi: Dwie słabe karty gorsze niż jeden mocarny bestyj, bo SLI jest jak złośliwa baba - raz jest, a raz ni ma, a jak już jest to ino krew zalewo.

1lajk

Starsi górale również mówią, że 1060 nie może być w sli XD.

Tego nie wiem, nie sprawdzałem. Ja mam kartę dla biedaków w postaci RX 480 i mam tylko CrossFire.

Działa bezproblemowo o ile jest profil SLI do tej karty w grze. A takich gier chyba nie ma.

Poza tym płyta główna, którą wybrałeś ma slot PCIe x16 działający w trybie x4
https://pl.msi.com/Motherboard/Z370-A-PRO/Specification