Komputer nie uruchami się

Witam! I od razu przepraszam jeśli pisze nie w tym temacie, po prostu nie wiedziałem gdzie napisać.

Dostałem dzisiaj 2 wentylatory. Jeden musiałem wymienić w zasilaczu a drugi do obudowy. Oba 120x120. Gdy zamontowałem ten 1 w zasilaczu wszystko grało, komputer chodził i nie było żadnego problemu. Drugi natomiast chciałem podłączyć do obudowy. A ja idiota podłączyłem go jak był włączony komputer. Komputer wyłączył sie i już go nie dałem rady uruchomić, widocznie było jakieś spięcie. Robiłem wszystko co pisali tutajale nie dało rady go odpalić. Czy mogę coś sam jeszcze zrobić czy obowiązkowy będzie serwis?

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

PS. Zapomniałem dodać, że wiatraczki nie pracują. Jedynie gdy włączę zasilacz to pali sie laser od myszy. Czyli tak jakby zasilanie jest.

Głośnik systemowy wydaje jakieś piski?

Ale komputer w ogóle nie odpala.

Podaj mi marke zasilacz i jego moc

Nic takiego złego nie zrobiłeś ja często podłączam wentylatory podczas pracy kompa.

może bespiecznik w zasilaczu poszedł :roll: rozkręć go

Zasilacz to Fortron FSP 400W.

Ja zrobiłem zwarcie z 2 miechy temu. Wziąłem od molexa połączyłem + z _ i coś trzasnęło. PC się wyłączył :frowning: poczekałem 1 minutę i PC się uruchomił i działa jak nowy :stuck_out_tongue: :twisted:

Weź zobacz na innej zasiłce

gdzieś w zasilaniu jest błąd wydaje mi się że poszedł bezpiecznik w zasilaczu ale posprawdzaj czy wszystko jest dobrze podłączone po dociskaj wszystkie wtyczki te na zewnątrz jak i wewnątrz i zobacz

Sprawdziłem na kumpla zasilaczu i smiga. Tak juz wiadomo co jest grane.

Czy zasilacz bedzie sie jeszcze do czegos nadawac? Mozna go jakos naprawic?

Moim zdaniem powinieneś wymienić zasilacz na jakiś tani Fortron 350W HLN lub 400W PNF lub jakąś Delte, bo nie opłaca się kombinować z zasiłką, bo możesz kompa całego zjarać :frowning:

Fortrona 350? Nie byłby za slaby?

Mój komputer to:

AMD Sempron 3400+

2x 1gb DDR RAM

GeForce 7900GS

2x 80gb

za słaby :? do takiej grafy musisz mieć Amacrox AX450PNF :wink: Ale najpierw zrób tak jak napisał Rafal92"Weź zobacz na innej zasiłce "

To zmienia postać rzeczy, ale nie napisałeś wcześniej jakiś masz sprzęt, więc skąd miałem wiedzieć. Odpowiednik zasilaczem, dla twojej konfiguracji będzie

Ja bym otworzył zasilacz i zobaczył co w nim siedzie zapewne bezpiecznik poszedł sprawdź może warto bezpiecznik wymienisz i jedziesz dalej

A jak on wygląda? :oops: Tyle tam tego jest, ze polapać się nie można.

tak wygląda przepalony

w nieprzepalonym to ten drucik nie jest przerwany