Komputer nie uruchamia się (czary?)

(system) #1

Witam! Chciałbym prosić o pomoc... Dziś postanowiłem pozamiatać za kompem, zatem odsunąłem biurko i usłyszałem bzzz bzzz, zrobiła się cisza i monitor zgasł.. Komputer się zresetował ale już się nie włączył... Postanowiłem sprawdzić co się stało, otworzyłem swojego potwora, wyczyściłem z kurzu podłączyłem w innym pokoju i znów działał, ale system padł. Więc zainstalowałem system, wszystko poustawiałem i doszedłem do wniosku, że komp może wrócić na swoje miejsce... Gdy go podłączyłem i wcisnąłem POWER, zapaliła się tylko lampka od dysku(lampka power się nie zaświeciła..), wszystkie wiatraki się kręciły natomiast nic więcej się nie działo... Próbowałem we wszystkich gniazdkach, która mam w pokoju, we wszystkich to samo... Jeśli uda już się włączyć to tylko do momentu logowania, potem komputer się zawiesza i powtórka z rozrywki, czarno... Przeniosłem się znów do innego pomieszczenia i tutaj wszystko działa... Co prawda czasami komp się zawiesza... Proszę o pomoc w diagnozie mojego problemu ;( Komp to: Mobo: ECS PT880PRO, proc: celek 3,06ghz, ram: 2x512mb, dysk samsung 200gb, i najważniejsze zasilacz Mustang 400W... Wydaje mi się, że to wina zasilacza...

(system) #2

Tak coś to wygląda na zasilacz.

Odsuwałeś kompa i kabel zasilający zrobił zwarcie .Coś mogło paść w zasilce.

(Kpc21) #3

najprawdopodobniej to

a nie

Przynajmniej to nie ja go zaczarowałem - mimo nicku :slight_smile:

Zasilacz zmien.

(system) #4

A jest to bardzo groźne? Jaki zasilacz powinienem tam wsadzić i jak długo ewentualnie mogę na tym pociągnąć?

(Bananekhwdp) #5

najlepiej kupic nowy zasilacz odrazu

(Kpc21) #6

Proponuję Modecom MC-400.

(Neon1992) #7

http://www.allegro.pl/item407587884_fortron_350watt_nowy_atx_sata_f_vat_najtaniej_.html

(system) #8

ten by się nadawał? http://allegro.pl/item410422866_nowy_za ... ocomp.html

(Maciej654) #9

Nie bierz tego szajsu już lepiej weź tego Fortrona lub Modecoma MC

(Kpc21) #10

Możesz zajrzeć:

http://www.oc-forum.org/index.php?showtopic=13020 (tu jest napisane co kupować a czego unikać)

W wypadku tego kompa Fortron powinien wystarczyć.

(Kabuto1378) #11

My Doom

daruj sobie takie XXXXX rady to nie forum dla dzieci tu udzielając rad trzeba wiedzieć o czym się mówi. Taki zasilacz możesz sam sobie wsadzić żeby tobie się coś spaliło.

podawany fortron jest słaby, ledwo 10A na linii 12v.

Za jakieś 80-90 zl masz porządny zasilacz Modecom 350W tylko nie Feel!

Przed zakupem w miarę możliwości pożycz od kogoś zasilacz (tylko dobry anie XXXX by się upewnić że to zasilacz nawala. Tak czy inaczej czas kupić zasilacz anie produkt zasilaczo-podobny.

(Adalbert) #12

KabutO , My Doom jest tą osobą, która zastanawia się co kupić w pierwszym poście. Drugi post był pytaniem, nie radą. :slight_smile:

(Asterisk) #13

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(system) #14

To jest jakaś masakra :open_mouth: Wstałem rano i historia się powtórzyła.. komp nie chciał się włączyć... Otworzyłem budę docisnąłem wszystkie złącza i o dziwo działa... Ciekawe jak dlugo

(Himmak5g) #15

Nie no wina zasilacza jak nic. Moze najwyżej to moze być za słabe napięcie w gniazdkach w twoim pokoju ale elektrykiem to ja nie jestem.