Komputer nie widzi drukarki | Skaner nie widzi komputera

Witam,

od pewnego czasu mam problem z drukarką All-in-One HP Deskjet F735.

Otóż komputer w ogóle jej nie “widzi”, nie czyta, nie wysyła do niej poleceń, a drukarka nie wysyła poleceń do komputera (skaner). Działa tylko kopiarka, ale to nie ważne, bo drukarka wraz ze wszystkimi kablami była sprawdzana na 2 innych komputerach - wszystko działało.

Problem pojawił się po formacie i zmianie systemu z Windows XP Professional na Home Edition.

Sprawdzałem już wszystkie sterowniki drukarki, aktualizowałem te do Windowsa, sprawdzałem porty USB (w menedżerze urządzeń i w BIOS-ie), nic to nie dało. Patrzyłem też na zaporę i to nie jest jej wina.

W portach USB działa wszystko inne (pendrivey, myszki, klawiatury) ale tylko nie ta drukarka… “Bufory drukarki” (czy jakoś tak) są ustawione na Automatyczny.

Co jest nie tak? Nie wiem, więc proszę o dokładną pomoc, drukarka jest mi bardzo potrzebna do szkoły.

Szukałem już w Google, czytałem wiele tematów o podobnych problemach, kilka z tego forum. Nic nie pomogło - zwykle się okazywało, że to wina kabla USB, złych sterowników lub wyłączonego portu USB w BIOS-ie. Więc proszę nie pisać czegoś w stylu “Google to twój przyjaciel”, “Masz tam bana?”, “Szukanie nie boli”