Komputer nie widzi dysku przy starcie/ dysk nie odpowiada


(koniczek3) #1

Witam, mam problem, który powtarza się wielu użytkownikom, przejrzałem google i zrobiłem pare rzeczy, jednak nic to nie daję. Windows XP

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Zresetowałem bios, baterie wyjąłem włożyłem, kable przeczyściłem i dalej nic. Lampka od HDD nawet nie mryga. Gdzie dalej szukać problemu ? Pozdrawiam


(ADR1991) #2

A czy dysk jest wykrywany przez BIOS?


(koniczek3) #3

Jak wchodzę do w BIOS to mam do wyboru CD, Hard Disk, 1st Floppy driver. Jednak kiedy przy odpaleniu naciskam F11, żeby wybrać co bootuje to już hdd brak.


(mozilla007) #4

A czy słychać jak się rozpędza i kręcą się talerze ?


(foni78) #5

przywróc domyślne ustawienia biosu


(koniczek3) #6

Nie mam pojęcia z tym słyszeniem, ale mówię nawet czerwona lampka nie mrygnie.

Co do BIOSu to przywróciłem domyślne.


(ADR1991) #7

Dotknij dysk i poczuj wibracje 8)


(mozilla007) #8

No jeśli nie poczujesz wibracji to pewnie coś nie tak z dyskiem, strzelał bym że elektronika padła. Jak poczujesz wibracje to podejdź do znajomego i podepnij dysk, jak zadziała to się pomyśli co dalej.


(koniczek3) #9

Czyli jest szansa, że się spalił i nici z dysku ? Jak go tam rozbiorę to jest szansa go jakoś wzkrzesić albo dane odsyskać ?


(mozilla007) #10

No trzeba stwierdzić czy elektronika poszła, jeśli poszła to trzeba szukać tego samego modelu i najlepiej z tej samej taśmy produkcyjnej i serii, może być uszkodzony fizycznie, ale byle by elektronikę miał sprawną i wtedy zmienić i przenieść dane. Tylko kwestia pozostaje jedna czy padła elektronika czy dysk.