Komputer nie widzi dysku Sata barracuda 7200.12

Witam,

 

Mój problem polega na tym że niedawno zepsuł mi sie dysk twardy ATA, i postanowiłem kupić sobie od kuzyna SATA z adapterem silicon. I tutaj właśnie zaczyna się problem, więc gdy włączam kompa to adapter nie może znaleźć dysku. Niewiem czy do wina biosu czy tego adaptera. Prosze o pomoc,  z góry dzięki

A system instalujesz jaki?

 

Bo kontroler musi mieć sterowniki.

win xp sp3 i jakie sterowniki mam dać?

To musisz w nlite zintegrować sterowniki do tego kontrolera sata z XP - opis powinien być na chipie kontrolera co to za typ.

 

Poradniki jak zrobić integrację w nlite w sieci.

Juz to robiłem ale chyba nie te sterowniki dałem :slight_smile: powiem jak zdziała

nadal nic

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl

 

Jak sterowniki do kontrolera OK i płyta wykonana z XP Ok powinno ruszyć.

 

Jesteś pewien, że kontroler i dysk OK.

 

Trzeba z tego dysku usunąć wszystko - ma być jak nowy - najlepeij zerowanie w MHDD.

 

I nieraz może być taki problem, że na takim układzie nie zainstalujesz systemu.

Tylko teraz zauważyłem że steroników do tego adaptera są aż 4 a ja tylko 1 wgrywałem

 

Jeśli przy starcie kompa (procedura POST) pokazuje się kontroler sata, to raczej wszystko gra między biosem płyty,a biosem kontrolera sata.

 

Kartę z kontrolerem sata umieść w przed ostatnim lub ostatnim gnieździe PCI płyty.

 

Zrób dodatkowo reset biosu baterią, odłącz uszkodzony dysk ATA od płyty.

 

Zrobiłem tak jak mówiłeś ale adapter ciągle niewidzi HDD ukyr.jpg

No i nie zobaczy i bios płyty też go nie zobaczy.

 

Jedyna szansa teraz, to dobrze zrobiona płyta XP z sterami do kontrolera i może to ruszy?

 

Jak nie, trzeba sobie załatwić dysk ATA postawić na nim system, a ten będzie wtedy na dane i już.

 

I daj scren, co się dzieje jak instalujesz XP (warunek, dysk sata ma być jak nowy, czyli wyzerowany).

Ale właśnie oto chodzi że MDHHD nie widzi Mojego dyku

 

I nie zobaczy.

 

 

 Tu nie ma co pomagać, poradników w sieci od groma i do roboty. Sterowniki do kontrolera sil3112A do systemu XP.

 

Sterowniki sata do kontrolera Sil3112A  - rozpakuj je do katalogu:

 

http://www.siliconimage.com/docs/3112r_x86_10561_logo.zip