Komputer nie widzi dysku

Niestey na serio. Napisalem co zrobilem (przezucilem sterowniki na dyskietke) ale " zintegrować z płytą instalacyjną" to ja poprostu nie rozumiem…

Nie siedze po uszy w komputerach, tak wiec ja nawet to do BIOSA nie wchodze bo nieche tam czegos nie poprzestawiac i czegosc nie popsuć.

OK. Pytanie. Czy wszystko jest dobrze podłączone? Kontroler siedzi prosto w gnieździe PCI? Czy dysk twardy ma podłączony kabel zasilania i transferu danych?

Dalej, czy podczas włączania komputera, był dodatkowy ekran z informacjami o kontrolerze+dyskach (ekran biosu kontrolera). Jeśli był, a teraz go nie ma to coś jest źle podłączone. Na ekranie tym, zazwyczaj jest napis informujący o rodzaju kontrolera+ coś w stylu F2 to Enter setup (płyta główna ma wejście do Biosu zazwyczaj przez DEL). Ewentualnie opisz, jakie wyświetla Tobie informacje (ekrany). Jeżeli takiego ekranu nigdy nie było (wątpię, bo ta karta musi mieć bios) albo jest wszystko OK, to przygotuj jeszcze raz dyskietkę. Zacznij ładowanie instalki Windows. Dodaj sterowniki do kontrolera (sławne F6). Potem zapyta się, czy chcesz ich użyć. Oczywiście potwierdzasz.

Masz kontroler “SCSI/RAID Host Controller” , zainstaluj dla niego sterowniki z CD i można podzielić dysk na portycje i sformatować . [w zarządzaniu dyskami]

Odłącz stary dysk i ustaw w biosie start CD - SCSI i można instalować z dyskietki przez F6 [potem ustaw w biosie aby startował z SCSI]

Ale to nie rozwiąże problemu. Komp startuje z CD, sterowniki też są ładowane.

Słuchajcie jest lepiej…

BIOS widzi i kontroler i dysk.

Przy instalacji systemu wreście instaluje sterowniki do kontrolera SATA lecz i tak gdy ma się na dobre zainstalowac system, pisze że Windows nie może znaleść dysku twardego.

A Masz już ustawione w BIOSIE, żeby startował z tego dysku. Na którym etapie zakończył (tekstowy, czy okienkowy=kopiowanie plików i tworzenie Menu Start)?

Nie mam ustawione w BIOS na “Floppy” a jak chce instalowac windowsa to ustawiam na CD-Rom

Dobrze, ale po pierwszym etapie instalacji (po restarcie z trybu tekstowego), komputer musi się dalej instalować nie startując z CD, ale już z tego dysku. Więc, jeżeli Masz ustawiony jako First Boot Device CD, to jako Second dajesz ten dysk tak, jak pisał mysz 1 , w drugiej części swojej wypowiedzi.

“CD - SCSI” tyle ze ja w BIOS mam osobno to i to

“Więc, jeżeli Masz ustawiony jako First Boot Device CD, to jako Second…”- tyle ze ja mam jeszcze dwa inne dyski i chce aby te jak je wloze do “kieszeni” dzialaly. Wiec jak to zrobic? :expressionless:

One będą działały. Tutaj ustawiasz kolejność bootowania z napędów, np. CD, HDD-0, SCSI