Komputer "nie widzi" dysku?

Witam, mam kolejny problem, na szczęście tym razem nie dotyczy on mojego komputera ;]

Niestety chwilowo nie posiadam specyfikacji owego komputera(ja i kolega siedzimy w szkole na lekcji informatyki, a on nie jest w stanie mi powiedzieć jaką płytę główną ma, ale jeśli to będzie niezbędne, to się dowie :slight_smile: )

Problem polega na tym, że komputer “nie widzi” dysku twardego(nie świeci się dioda, nie pracuje). Wymienił w niej taśmę i sprawdził dysk na innym komputerze - wszystko było w porządku. Tymczasem po podłączeniu do jego komputera, przy ładowaniu się windowsa wyświetla się komunikat o tym, że komputer nie może odczytać z dysku kilku plików(wiem, że napisałem bardzo pobieżnie, ale niestety nie mam teraz pod ręką żadnej specyfikacji). Mimo to liczę, że ktoś z was spotkał się z tym problemem i będzie umiał dać mi(a raczej koledze :slight_smile: ) jakieś rady. Pozdrawiam.

Wykonajcie reset biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

a następnie załadujcie ustawienia zoptymalizowane.

Potem musicie sprawdzić, czy dysk jest widoczny podczas startu komputera, czyli na “startowym ekranie biosu”. Jeżeli jest widoczny, a system nie startuje, to mogą wystąpić dwie przyczyny: 1. system plików padł, 2. padł system.

Ad1. Jak kolega sprawdzał dysk, to czy były na nim pliki na wszystkich partycjach? Jak tak, to system plików jest i winą jest system;

Ad2. O jakie pliki komputer krzyczy? Tu będzie potrzebne ich przywracanie z konsoli odzyskiwania: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395

Restart biosu pomógł, dzięki serdeczne ;]