Komputer nie widzi dysku

Kupiłem dysko od kumpla 20gb u niego działał ale u mnie komputer go nie widzi próbowałem wyjmować zworki i ustawiać jen na slave ale nic sie nie dzieje tylko system sie uruchamia bardzo powili a dysku nie widać nadal. Może w moim dysku przestawić jakoś zworki , bo nawet nie wiem jakie powinny byc ??

Noo musisz ustawić wszystkie zworki tak, aby żadna się nie powtarzała na jednej taśmie!

Twój dysk z systemem musi być na MASTER (sprawdź bo może masz ustawione na Cable Select i komp głupieje)! Czasem tak bywa!

Chociaż komp powinien wybrać wtedy Master, ale czasami jest tak że wybierze np.slave i drugi dysk przyblokuje!

Więc ustaw swój dysk z systemem na master, drugi dysk na slave na tej samej taśmie!

A masz podłączone coś jeszcze ? Jakieś CD-ROMy? DVD?

mam nagrywarke i dvd na jednej tasmie i 2 dyski ten na jednej tasmie ten z systemem na pirwszym miejscu a ten co dokupiłem na drugim,

Ale chyba dobry zrobiłem interens z tym dyskiem go zakupiłem go za 15 zł :lol:

Chyba a ma

ale to już na innej taśmie a czy w Biosie wykrywa Ci ten nowy dysk, waż niejszy dysk na master a podrzędny na slave.

Ja też mama zamiar zakupić dysk no i nie wiem czym się kierowac czy dysk musi być tej samej firmy co stary bo chcem dwa dyski czy bedzie działać obojetnie jakiej firmy czy muszą być dwa tej samej.

Noo firma nie ma tutaj co do gadania!

Nie ważne czy kupisz Samsunga czy Seagate!

Najlepiej żeby miały tę samą prędkość, wtedy nie odczujesz różnicy pracy! Owszem, każdy model ma swoje parametry, ale to już szczegóły!

A więc Adidadi sprawdź w biosie czy widzi te Twoje dwa dyski!

Jak coś to upewnij się że masz napewno zworkę na MASTER na dysku systemowym, a SLAVE na dysku drugim!

P.S. Bardzo dobry interes zrobiłeś! heh :wink:

dyski na pewno moga być inne.

A wiec tak pierwszy dysk system widzi a w drugim pisze not instaled chyba spróbóje przestawić zworki w dyskach, ale to poźniej

A taśma sygnałowa sprawna - wymień na nową.

Ustaw tak:

I kanał IDE,systemowy dysk zworka Master i podpięty na końcu taśmy,dodatkowy dysk zworka na Slave i podpięty na środkowej wtyczce tej taśmy.

Bios musi widzieć dyski prawidłowo przy starcie kompa.

Może być że jest konflikt między dyskami i nie będą razem pracować na jednej taśmie.

To sprawdź tak - wypnij dysk systemowy całkiem,na nowym dysku zworka na Master i wpięty na ostatniej wtyczce i teraz sprawdź,bios musi widzieć dysk,użyj jak masz w biosie opcję IDE HDD Auto Detection i zobacz i zapisz bios Save.

Jak taśma sprawna i Twój dysk chodzi, a drugi nie prawdopodobnie padła elektronika dysku - sprawdź go u kumpla.