Komputer nie widzi internetu a poprzez router tak

Witam mam problem otóż gdy podłączam kabel krosowany z modemu do komputera internet w systemie Windows xp pro 2 nie działa mi i nigdy nie działał ale jak podłącze modem-router-komputer obrazu działa co radzicie?

A dlaczego by miał działać ? modem z kompem łączy się normalną nieskrosowaną skrętką , skrosowany kabel służy do podłączenia 2 kompów poprzez karty sieciowe.

Pomyliło sie łącze komputer normalnie kablem który zawsze miałem na starym komputerze działał xbox 360 działa bezpośrednio z modemu tylko nie windows

A czy masz stałe IP czy zmienne? Bo jeśli stałe to powinieneś je wpisać w ustawieniach danego połączenia (razem z DNS’ami i maskami rzecz jasna) po odłączeniu routera.

Nie wiem jakiego masz dostawcę Internetu, ale zapewne masz przypisany IP do MAC adresu.

MAC adres routera sprawdzisz logując się na niego poprzez przeglądarkę internetową.

Przepisz MAC adres routera do swojej karty sieciowej.

Połączenia sieciowe - Właściwości

Przy karcie po prawej masz Konfiguruj - kliknij i zakładka Zaawansowane, tam wybierz Adres sieciowy i wpisz po prawej w oknie “Wartość” MAC adres routera, zanacz kropką pole Wartość.

Podłącz kartę pod modem normalnym kablem, na 100 % sprawnym.

Być może będziesz musiał po zmianie MAC adresu ponownie uruchomić komputer.

Dla pewności, po przezerowaniu komputera sprawdź poleceniem - ipconfig /all - w wierszu poleceń czy Adres fizyczny karty jest taki jak wpisałeś

Pozdrawiam 8)