Komputer nie widzi karty grafiki

Witam, jeśli wątek już sie wczesniej pojawił to przepraszam ale mam poważny kłopot.

Podczas zmiany windowsa na win 7 , komputer moj oszalal i nie widzi karty grafiki.

Wczesniej gdy używalem xp wszystko dzialalo teraz jest kłopot bo podczas instalacji sterownikow nvidia do karty grafiki geforce 9600gt ,program instalcyjny

twierdzi że nie znalazl rzadnego pasujacego urzadzenia do swojego opragromowania.W menadzerze urzadzen tez pusto odnosnie kart graficznych.Za godzine rozpoczne jeszcze raz formatowanie jesli po tej czynnosci nadal problem sie powtorzy to juz rece zalamuje :-x .prosze o jakies wskazówki i porady

Cześć

Spróbuj, przy wyłączonym komputerze, wyjąć kartę, przeczyścić styki i zamontować ją ponownie.

Przywróć również domyślne ustawienia w BIOSie.

Karta jest poprawnie wykrywana w BIOSie?

Jaką masz płytę główną?

No właśnie nidzie jej nie moge zlokalizowac…na czarnym ekranie podczas rozruchu , w biosie tez lipa (chodz tam za głeboko nie przeszukiwalem bo bardzo niewim gdzie)… płyta główna to AMD s.AM3 MSI MS-7501.

Cześć

Jeżeli masz możliwość sprawdź kartę na innym komputerze. Być może jest ona uszkodzona.

nom styki przeczyszczone …wsumie ona jest świeża bo kompa złożyłem miesiac temu…kurzu lub innych zanieczyszczeni niema śladu…mozliwe by sie uszkodzial bez czynnikow zewnetrznych…z tym BIOsem cos kombinowac?

Cześć

Karty NVIDII z serii 7,8 i 9 miały problemy z układami BGA. Sprawdzając ją na innym komputerze upewnisz się czy jest ona sprawna.

Możesz oczywiście na początek przywrócić ustawienia w BIOSie, choć ja zacząłbym od jej sprawdzenia na innym komputerze.

hmm przeinstalowałem system na starego xp… i zainstalowalo sterownik nvidii i gdy myslalem ze juz po problemie w menadzerze urzadzen wskazuje mi nazwana Geforce 230 gt … teraz juz calkiem zzielenialem :confused: dlaczego tak sie dzieje?

Cześć

Sprawdziłeś kartę na innym komputerze?

…jeszcze nie sprawdzilem , bede sie staral zalatwic to jutro jak odpale starego kompa.