Komputer nie widzi karty sieciowej

(Kasia Chwarscianek) #1

Witam:

Cały czas internet działał. Następnego dnia włączyłam komputer i nie było połączenia z internetem. Internet mam razem z telewizją kablową. Mój system to windows XP. Dopiero jak podłączyłam modem przez kabel usb i zainstalowałam sterowniki z płyty to działa. Dzwoniłam do firmy od której pobieram internet i pracownik stwierdził, że u nich wszystko jest ok. Przed zainstalowaniem sterowników i kabla usb nie było widać w menadżerze zadań karty sieciowej. W panelu sterowania w połączeniach sieciowych nie było ikonki połączenia lokalne, połączono z zaporą. Czy ktoś miał podobny problem?

(ant0n) #2

Sprawdź w managerze urządzeń, czy przypadkiem nie "zgubiły się sterowniki" od ów sieciówki. Jeśli nie będzie tam żadnej nie zainstalowanej karty, to:

a) jeśli masz kartę zintegrowaną z płytą główną, to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że przestała działać (uszkodziła się) - miałem wiele takich przypadków, szczególnie na starszych płytach głównych. Sprawdź też czy jest włączona w BIOS-ie.

b) jeśli masz instalowaną na złączu PCI, to spróbuj przełożyć do innego slotu PCI.

(Kasia Chwarscianek) #3

Kupiłam drugą kartę, wkładałam w dwa wejścia. Komputer również jej nie widział. W biosie sprawdzałam, też nic nie widzę, chociaż na 100 % nie jestem pewna. Chyba bez konkretnego informatyka się nie obejdzie:)

(ant0n) #4

Dziwne. Jakbym to miał przed sobą to na 100% bym wiedział co jest za przyczyna. :wink:

(Kasia Chwarscianek) #5

Witam ponownie:

Sytuacja wygląda następująco:

Miałam informatyka w domu. Sformatowałam komputer i wszystko od nowa jest zainstalowane. Jeśli podłączam modem przez zwykły kabel od kablówki to nic się nie dzieje, a karta sieciowa w menadżerze jest ukryta. Natomiast kiedy podłączam modem przez kabel usb i instaluję sterowniki z płyty od modemu to internet działa i karta sieciowa jest widoczna. Dziwna sprawa.Niestety informatyk mi nie pomógł, będę musiała poszukać nowego:(

-- Dodane 07.10.2010 (Cz) 16:46 --

Chciałabym jeszcze dodać, że moja płyta główna to GIGABYTE GA-946-S3. Proszę o podpowiedź co może być przyczyną.