Komputer nie widzi nowego ramu (8gb)

Witam. Mam problem z nowym ramem, problem jest taki, że kiedy wsadzam 8gb ram (zawsze miałem 4gb).

Kiedy wkładam 4gb ramu komputer się odpala się bez problemowo,a kiedy wsadzam 8gb komputer się nie chce włączyć

 

Dodam że aktualizowałem bios do najnowszej wersji.

Specyfikacja:

Płyta główna: ASRock H55M-LM

Ram(stary): Goodram

Ram (nowy): HyperX

A jak włożysz samą kość 8 GB to … ? (zgodnie ze specyfikacją płyty głównej - max. obsługiwanej pamięci to 8 GB, a na liście QVL pamięci największe moduły to 4 GB RAM, więc może tu jest pies pogrzebany)

Podaj dokładny model tego HyperX

HyperX 8gb ddr3 - 1600 cl10 240 - Pin UDIMM Kit 2x4gb

Coś tu nie gra, masz jedna czy dwie kości HyperX? Są dwie kwestie, jeżeli jedną, to powinna zadziałać -(http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2805500.html) , jednak warunek to GOODRAM w wersji U-DIMM, jeżeli dwie i nie działają, to płyta ich nie obsługuje - nie sprawdzałem specyfikacji. I znowu, jeżeli jedną, to czy działa w pojedynkę? Formalnie 8GB jeden slot nie obsługuje, jak już pisał Veers. 

Mam 2 kości ram hyperx i 2 good ramy

HyperX: 2x4gb

Goodram: 2x2gb

Podaj oznaczenie tych HyperX.

 

Masz w sumie cztery moduły (kości pewnie jest dużo więcej…). Podaj symbol, albo link gdzie kupowałeś (pamięci różnią się: tzw. gęstością, czy napięciem (może za dużo wymieszałeś).

bachus - ta płyta ma tylko dwa sloty, więc drogą dedukcji: czarekxdwks wkłada goodramy - jest ok, wkłada kingstony - nie jest ok.

 

Nie chciało mi się sprawdzać - nie robię już tego. Powinno być w regulaminie: “link do płyty głównej/specyfikacji”. Od dwóch/trzech postów trzeba ciągnąć o dokładny model/zdjęcie tego, co kolega kupił… 

Nie obsługuje i tyle,  chociaż jedyna istotna różnica to 1.65V w Goodramach, a 1.5V w Kingstonach. 

http://www.x-kom.pl/p/207563-pamiec-ddr3-hyperx-8gb-1600mhz-savage-cl9-2x4096.html to są te hyperx

Cóż - tych pamięci nie ma na liście QVL, a objawy wskazują, że nie są kompatybilne z twoją płytą.

Pewnie możesz je sprzedać z niewielką stratą na Allegro, czy innym OLX.