Komputer nie widzi nowo zainstalowanej karty grafiki

Witam,

czy może mi ktoś w ten świąteczny dzień uświadomić, co się dzieje z moim komputerem?

Zainstalowana został nowa karta grafiki - kupiona w sklepie Vobis, jedyna jaka była i pasowałby (bo poprzednia się spaliła).

Karta ta to Radeon HD6450 1GB DDR3.

Mój komputer to: Intel Core 2 Quad CPU, Q6600, 2.4 GHz - może tyle starczy…;-))

Płyta Główna: Gigabyte GA-946-DS3.

System: Windows Vista

Karta grafiki niby działa, zainstalowałam sterowniki, ale komputer jej nie widzi… Zamiast niej widzi jakąś standardową VGA czy coś… no to ją odinstalowałam i teraz nie widzi żadnej karty, ale działa…

Na dodatek (bo grzebię w nim już kilka godzin, chcąc dojść do jakichś konstruktywnych wniosków ), w takiej opcji, którą znalazłam, jak sprawdzanie wydajności sprzętu, wskazuje, że jakieś problemy w grafiką są (wydajność na poziomie 1, reszta ponad 5)

Próbowałam zaktualizować BIOS, ale program @bios informuje, że nie ma nowszej wersji biosu dla tej płyty.

Niby wszystko działa, ale jakość wydaje mi się być znacznie gorsza, niż na starej karcie. No i to chyba nie jest normalne, że komputer nie widzi karty?

Gdzie leży błąd??

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … nload/bios

wielkiego szału w poprawkach biosu tej płyty nie ma - sprawdź sam jaką masz wersje.

jakiego systemu używasz?

odinstalowałeś starą karte i została wyłączona itp.??

Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta, pamiętaj aby uwzględnić wersje systemu(32 bit lub 64 bit) :

http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx

Sprawdź czy karta jest dobrze przymocowana, oraz czy nie potrzebuje przypadkiem dodatkowego zasilania( w tym wypadku zdaje mi się że karta jest zbyt słaba na dodatkowe zasilanie).

Jeśli karta nie działa prawidłowo na jednym slocie PCI, przełóż na inny i sprawdź.

Upss…

Mam tę wersję BIOSu, która podana jest stronie Gigabyte…

Zainstalowałam najnowsze sterowniki ze strony AMD, nieco nowsze od tych, które miałam na dołączonej płycie. Ze strony tej pobrałam plik do ustalenia i zanalizowania mojego systemu - i on widzi moją kartę !!

Mój system to Windows Vista 32-bit.

Wyjmij kartę ze slotu pci-e uruchom komputer,później wsadź kartę z powrotem,podepnij pod nia monitor,powinna się włączyć. Jeżeli nie ma zainstalowanych sterowników do karty graficznej to system widzi ją jako zwykłe vga. Jeżeli zainstalujesz sterowniki,system poprawnie wykryje kartę,rozumiesz?? :smiley: Jaką kartę miałaś wcześniej?? Ta co teraz masz jest najlepsza z najsłabszych więc nie wiem czy był to dobry wybór