Komputer nie widzi płyt instalacyjnych

(Wujo185) #1

Witam.

Jeśli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Chce zrobić formata bo system mi się rozwalił tzn zawiesza się gdy wejdę na swoje konto i na inne konta też.

Ustawiłem w BIOSIE ,że ma być rozruch płyty więc to tak wygląda:

BOOT DEVICE PRIORITY

1st. CD/DVD - 1.....

2nd. CD/DVD - 0.....

3rd. Flooppy: 1.44 MB 3 1/2

4th. IDE - 0: Samsung SPO802V

Try Other Boot Devices - YES

Gdy włożę płytę z Windowsem XP do napędu to szuka...szuka i po chwili pisze NOT FOUND.... a przecież jest płyta włożona.

Proszę o pomoc.

P.S Płyta działała jak poprzednio robiłem formata.

(Gryf00n) #2

płyta oryginalna czy kopia ?

profilaktycznie sprawdź czy powierzchnia płyty nie jest mocno zabrudzona (odciski linii papilarnych) lub co gorsze

głębokie zarysowania, przy takich uszkodzeniach nawet napedy z dobrą korekcją sprzętową błedów mogą mieć problemy z

poprawnym czytaniem płyty

(Wujo185) #3

Oryginalna.

Zaraz spojrzę.

(marcin82) #4

Przeczyścić można spokojnie płynem do okien, spróbuj.

(stalesz) #5

BOOT DEVICE PRIORITY

1st. CD/DVD - 1.....

2nd. CD/DVD - 0.....

Masz dwie stacje DVD-ROM ? Jeśli tak przełóż płytę do drugiej,może wkładasz do nagrywarki,albo jest wyłączona -Disabled.Sprawdż w Moj komputer i w menadżerze urządzeń.

-- Dodane 04.12.2010 (So) 19:08 --

BOOT DEVICE PRIORITY

1st. CD/DVD - 1.....

2nd. CD/DVD - 0.....

Masz dwie stacje DVD-ROM ? Jeśli tak przełóż płytę do drugiej,może wkładasz do nagrywarki,albo jest wyłączona -Disabled.Sprawdż w Moj komputer i w menadżerze urządzeń.

-- Dodane 04.12.2010 (So) 19:08 --

BOOT DEVICE PRIORITY

1st. CD/DVD - 1.....

2nd. CD/DVD - 0.....

(Wujo185) #6

Przeczyściłem płynem do szyb i nic.

Mam Cd ROM i DVD ROM

To i tak nie mogę spojrzeć w menadżer urządzeń , Ponieważ Gdy wchodzę na swoje konto to komputer się zawiesza i na inne konta też. Dlatego chce zrobić formata bo komputer wariuje...

A już wkładałem płytę z windowsem do tej nagrywarki i działało. Może coś z BIOSIE wyłączone ? sam już nie wiem ... :frowning: Nic nie moge zrobić nawet wejść na swoje konto bo zawiesza się ...

-- Dodane 04.12.2010 (So) 19:29 --

Pomoże ktoś ? :frowning:

-- Dodane 04.12.2010 (So) 19:34 --

Są one włączone, Przekładałem płytę do drugiej stacji dysków. Nic nie pomaga.

(stalesz) #7

Spróbuj odłączyć jedną stację,wyciągnij taśmę i zasilanie.Może masz Linuxa live CD.spróbuj go uruchomić.

(Redghost) #8

Od razu format ? Skorzystaj z punktu przywracania systemu i wróć do ustawień, przy których system pracował prawidłowo.

(Wujo185) #9

Ale jak uruchomić Linux Live CD jak ja nie mam linuxa tylko windows i nie moge wchodzić an swoje konto bo zaraz zawiesza się komputer...

-- Dodane 04.12.2010 (So) 20:04 --

Tylko jak bym wiedział gdzie :frowning:

Nawet tryb awaryjny nie działa po prostu chyba system się sypnął ...

(Redghost) #10

Poczytaj najpierw co to jest Live CD http://pl.wikipedia.org/wiki/Live_CD a dowiesz się jak to działa.

Tu coś prostego do tej zabawy : http://www.knoppix.pl/faq/

(Zybartek) #11

Wkładasz płytkę z systemem Linux, i wybierasz opcję "Uruchom system z płyty", na tym w skrócie polega LiveCD. Punkt przywracania systemu znajdziesz w pasku Start-Akcesoria-Narzędzia systemowe, warto najpierw spróbować przywrócić system, później dopiero bawić się w formatowanie. Zawsze jest to krok ostateczny.