Komputer nie widzi podłączonego dysku na USB

Witam!

mam bardzo ciekawy problem, którego nie mogę rozwiązać, może mi ktoś pomoże

laptop win XP gdy podłączam dysk przenośny pod USB jest sygnał podłączenia, dioda dwa razy mignie i tyle, po około 1 min system zawiesza się - dysk jest 100% sprawny na innych kompach działa bez problemu

poradzono mi i zainstalowałem na drugiej partycji win 7 - dysk jest wykrywany i działa bez problemu, gdy przełączę się na XP nie działa - mało tego mam (syn) drugiego laptopa ten sam system te same stery i tam dysk śmiga cycuś a u mnie nie, czyżby pogniewał sie na mnie?

będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś pomoże rozwiązać problem - dziękuję

fran-mich1 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Pewnie się na Ciebie pogniewał :lol: a tak na serio to sprawdzałeś podłączać do różnych portów USB??

na wszystkich portach jest to samo, porty USB są dobre inne urządzenia działają - to faktycznie chyba ten dysk pogniewał się

a jaki to dysk?? może pokombinuj zworkami na dysku jeżeli je masz. następna opcja to ustawienie biosu do domyślnych ustawień lub pogrzebanie w biosie przy funkcjach USB. Później w menedżerze urządzeń odinstaluj kontroler USB,zresetuj kompa,powinien sobie zainstalować te urządzenia na nowo. Zobacz co się bdzie działo jak wszystko sprawdzisz i napisz:) :smiley:

• dysk przenośny, zworek nie ma

-bios sprawdzany, wszystko ustawione

• menadżer odinstalowane, zainstalowane - dalej to samo

odkryłem jeszcze jedną ciekawą “przypadłość” - gdy odpalę komp z podłączonym dyskiem to wszystko hula wspaniale

ja już nie mam pomysłów, chyba za kilka dni zrobię formata może to coś pomoże, trochę szkoda bo chodzi dwa miesiące a jest bardzo czysty bez śmieci, dbam o niego jak o żonę (tak ma być)

dzięki za chęci a może jeszcze coś lub ktoś

wszystkie porady mile widziane

Dodane 18.11.2011 (Pt) 14:37

widzę, że nikt nie wie co robić