Komputer nie widzi systemu na dysku

(Termak) #1

Po odłączeniu prądu od komputera i ponownym podłączeniu komputer poinformował mnie że ustawienia zostaly zresetowane. Pewnie padła mi bateria na płycie. Wcisnąłem F2 żeby kontynuować a tu “An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system”.

Windowsa mam na SSD i dwa dodatkowe HDD. Kolejność bootowania w BIOSie jest prawidłowa. Zmieniałem kable, wejścia na płycie, zmieniałem różne ustawienia w biosie i nadal nie działa. Wyjąłem baterie z płyty na parę minut - też nic. Odłączyłem inne dyski i zostawilem sam SSD i też nic to nie dało.

Komputer widzi każdy dysk prawidłowo. Instalator windowsa też widzi. Dwa dni temu było to samo gdy odłączyłem komputer od prądu. Naprawiło się gdy zmieniłem kolejność bootowania na inny dysk ale teraz to nie działa. Nie wiem już co mam robić. Błagam o pomoc.

(SlawekB44) #2

Oczywiście jaki to system i konfiguracja sprzętu pomagacz winien się domyśleć?
System instalowałeś na SSD z odpiętymi innymi dyskami?
W chwili obecnej możesz jedynie chyba pobrać jakieś Live CD (np. strelec -ponad 2GB), utworzyć bootowalny nośnik (DVD, pen) i zobaczyć dostępność dysków pod winPE.
Dobrze gdybyś podał SMART wszystkich dysków na forum.
Lub jeśli masz działający inny komputer podpinaj kolejno dyski pod niego i podaj SMART

(Termak) #3

Specyfikacja to:
Windows 10 PRO 64 bit Creators update
i5 4690k
12GB RAM DDR3 1333MHz
MSI GTX 960 4GB
Płyta główna - MSI z97 Gaming 3
Zasilacz - Corsair CX 600M 600W
SSD - Kingston SH103S3120G
HDD 1 - Hitachi 1TB
HDD 2 - WD Caviar Blue 1TB

System instalowałem z podłączonymi dyskami.
Dziś już nie dam rady zrobić Live CD, ale jutro to zrobię i sprawdzę wszystkie dyski.